Reklama

Reklama

Lewandowski, Fabiański i Szczęsny przesłuchani przez prokuraturę

Robert Lewandowski, Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny zostali przesłuchani, w charakterze pokrzywdzonych, przez wrocławską prokuraturę. Chodzi o wyłudzenie 500 tys. zł podczas internetowej zbiórki na rzekome leczenie dziecka. Do przesłuchania doszło w stolicy podczas zgrupowania kadry.

Sprawa oszustwa, którego miał się dopuścić Michał S., wyszła na jaw w lipcu. S. zorganizował zbiórkę za pośrednictwem internetowych portali na leczenie rzekomo chorego na nowotwór oczu Antosia.

Prokuratura ustaliła, że dziecko, którego dane podano w zbiórce internetowej, w rzeczywistości jest zdrowe, a jego rodzice nie zabiegali o pomoc. Po ujawnieniu oszustwa media podawały, że pieniądze na leczenie chłopca wpłaciło wiele znanych osób, w tym Anna i Robert Lewandowscy. Pisaliśmy o sprawie TUTAJ.

Reklama

Jak powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus, w ramach prowadzonego śledztwa, dziś w Warszawie, wrocławski prokurator przesłuchał w charakterze pokrzywdzonych trzech polskich piłkarzy: Lewandowskiego, Fabiańskiego i Szczęsnego.

- Przesłuchania odbyły się w hotelu - sprecyzowała Klaus.

Prokurator powiedziała, że dotychczas, w ramach tego śledztwa, przesłuchano już trzy tysiące osób. - Śledztwo prowadzone jest bardzo intensywnie, chcemy jak najszybciej zakończyć tę sprawę - powiedziała Klaus. Prokurator poinformowała, że sąd przedłużył tymczasowe aresztowanie S. do 8 stycznia.

S. jest podejrzany o wyłudzenie podczas zbiórki ponad 500 tys. zł. W sprawie poszkodowanych jest ponad 6,5 tys. osób.

Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. - Powiedział, że zorganizował internetową akcję zbiórki pieniędzy na leczenie, chorego na nowotwór oka dziecka, po to by zdobyć pieniądze na swoje potrzeby. Chodziło o spłatę zadłużenia i zakup różnego rodzaju sprzętów - mówiła wcześniej prok. Klaus.

Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Dowiedz się więcej na temat: Robert Lewandowski | Łukasz Fabiański | Wojciech Szczęsny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje