Reklama

Reklama

Lato: Nikt mi nie wmówi, że gramy rewelacyjnie

Supersnajper reprezentacji Polski z lat 70. Grzegorz Lato nie należy do zwolenników Leo Beenhakkera. Zapewnia, że nie jest przeciwnikiem przedłużenia kontraktu z obecnym selekcjonerem polskiej kadry nawet do 2010 roku, zaznacza jednak: - Ale na zdrowych zasadach!

INTERIA.PL: Panie Grzegorzu, wiele kontrowersji wywołała pana wypowiedź dla jednej z gazet, że jest pan przeciwnikiem oferowania nowego kontraktu Leo, w chwili gdy awans nie był jeszcze przesądzony. Użył pan określenia, że pokazałby mu pan drzwi.

Reklama

Grzegorz Lato: - Widzi pan, nigdy nie powiedziałem słów, że pokazałbym mu drzwi, tylko, że najważniejszy jest teraz mecz Polska - Belgia albo Polska - Serbia w zależności od wyniku. Po nich będziemy mieć dużo czasu na przedłużenie kontraktu, bo w tej chwili nie jest czas na podpisywanie. A że pan redaktor dopisał swoje myśli cudowne... Ja zdaję sobie sprawę, jak z wami jest, że część szuka jakieś sensacji.

My wszystko nagrywamy, więc nic tu nie będzie zmieniane...

- Ale on też! Nagrywacie dzisiaj wszystko! Nawet rozmowa telefoniczna jest nagrywana. A poza tym chciałem powiedzieć jedno: Beenhakker ma zapisane w kontrakcie, że jeśli dzisiaj wygrywamy, to automatycznie ma przedłużony kontrakt do końca czerwca 2008 roku. W związku z powyższym nie rozumiem po co ta nagonka w prasie. Tak jakby niektóre artykuły były na zamówienie: bo nam podkupią, nie podkupią... Reszta mojej wypowiedzi to cała prawda! Bo nikt mi nie wmówi, że polska reprezentacja dzisiaj gra rewelacyjnie. Cieszę się ze zwycięstwa, widzę błędy, braki, jakie były, zwłaszcza dlatego, że część zawodników nie gra, ale to już jest rola trenera Beenhakkera. Spokojnie trzeba usiąść i na zdrowych zasadach przedłużyć z nim kontrakt. Zresztą powiedziałem też, żeby przedłużyć do 2010 roku, ale na zdrowych zasadach. Chcę, żeby młodzi polscy trenerzy skorzystali ze współpracy z nim.

Dowiedz się więcej na temat: Grzegorz Lato | lato

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje