Reklama

Reklama

Krychowiak najgłośniejszym transferem ligi rosyjskiej tego lata

Grzegorz Krychowiak został wczoraj wypożyczony z Paris Saint-Germain do mistrza Rosji, Lokomotiwu Moskwa. W klubie z rosyjskiej stolicy się cieszą, a media mówią o najgłośniejszym transferze lata.

Prezes Lokomotiwu Moskwa Ilja Gierkus, komentując przejście do klubu Krychowiaka, ocenił, że piłkarz o takim doświadczeniu będzie przydatny i przypomniał o jego golu na stadionie Spartaka w mistrzostwach świata.

"Będziemy mieć nadzieję, że to nie ostatni gol Grzegorza na stadionie Otkrytije. Piłkarz z takim doświadczeniem bez wątpienia powinien pomóc Lokomotiwowi w udanym powrocie do Ligi Mistrzów! Udana transakcja z takim klubem, jak Paris Saint-Germain pokazuje, że kierunek rozwoju, jaki wybraliśmy dwa lata temu, jest słuszny" - napisał Gierkus w swoim Instagramie we wtorek wieczorem.

Reklama

Przed oficjalnym ogłoszeniem we wtorek informacji o wypożyczeniu Krychowiaka trener Lokomotiwu Moskwa Jurij Siomin wypowiadał się ostrożnie. "Mamy nadzieję, że Krychowiak dołączy do nas, ale na razie zbyt wcześnie jest mówić, jak wszystko się ułoży" - mówił Siomin dziennikowi "Sowietskij Sport" na początku tygodnia.

Już we wtorek wieczorem dziennik "Kommiersant" ocenił, że wypożyczenie Krychowiaka jest "najgłośniejszą" transakcją klubów ligi rosyjskiej w letnim sezonie transferowym. "Chodzi o jednego z liderów reprezentacji Polski, która - choć niezbyt udanie wystąpiła na mistrzostwach świata (...) - to przed turniejem miała ósme miejsce w notowaniu rankingu FIFA" - przypomniała gazeta.

"Kommiersant" podał, że porozumienie o wypożyczeniu Krychowiaka mówi o jednym sezonie, "ale moskwianie mieliby później uzyskać priorytetowe prawa do wykupu piłkarza".

O wypożyczeniu Krychowiaka z Paris Saint-Germain na jeden rok Lokomotiw Moskwa poinformował we wtorek na swojej stronie internetowej. 28-letni pomocnik dołączy w nowym klubie do innego reprezentanta Polski - Macieja Rybusa. Będzie występował z numerem 7. Lokomotiw ma pewne miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL