Partner merytoryczny: Eleven Sports

Kolejny piłkarz nie zagra z Holandią? "Dwie doby będą najważniejsze"

Trzy dni przed meczem z Holandią Karol Świderski nie brał udziału w treningu drużynowym naszej kadry. Napastnik ćwiczył indywidualnie, z uwagi na uraz kostki. Na razie jego występ w tym meczu jest pod olbrzymim znakiem zapytania. - Dwie najbliższe doby będą najważniejsze - powiedział Świderski na konferencji prasowej.

Karol Świderski, Robert Lewandowski
Karol Świderski, Robert Lewandowski/Foto Olimpik/AFP

Wiadomo już, że z Holandią nie zagra Robert Lewandowski, który w meczu z Turcją nabawił się kontuzji mięśniowej. W tym samym spotkaniu kontuzji kostki doznał Karol Świderski.

Ta dwójka oraz Paweł Dawidowicz nie trenowali z zespołem ani w środę, ani w czwartek. Świderski ćwiczył indywidualnie, sporo czasu spędzając na rowerze stacjonarnym.

Reprezentacja Polski. Karol Świderski niepewny gry z Holandią

Mimo kontuzji napastnik Hellasu Werona wziął udział w konferencji prasowej, na której opowiedział o swojej sytuacji zdrowotnej.

- Mam nadzieję, że zagram z Holandią. Wszystko zależy od naszego sztabu medycznego - powiedział Świderski.

Teraz jest drugi dzień od tego zdarzenia, wszystko się fajnie goi, wczoraj wyszedłem na boisko, trochę pobiegałem. Dzisiaj też mam taki zamiar. Dwie najbliższe doby będą najważniejsze

~ stwierdził.

Pod nieobecność Lewandowskiego zdrowy Świderski byłby murowanym kandydatem do wyjściowego składu Orłów. Jesienią zeszłego roku należał do wyróżniających się reprezentantów.

Dotychczas w 31 spotkaniach w kadrze Świderski zdobył 11 bramek. Kwestia tego, czy przeciwko Holandii będzie w stanie poprawić ten rezultat, pozostaje otwarta.

Z Hanoweru Wojciech Górski, Interia

Karol Świderski/Piotr Nowak/PAP
Karol Świderski/Foto Olimpik / NurPhoto / NurPhoto via AFP/AFP
Karol Świderski/Newspix/East News
Robert Lewandowski podczas treningu w Niemczech spotkał się z kibicami. WIDEO/INTERIA.TV/INTERIA.TV
INTERIA.PL

Więcej na ten temat

Zobacz także

Sportowym okiem