Reklama

Reklama

Kłopoty Stadionu Narodowego - od schodów po murawę

Przełożenie z wtorku na środę meczu piłkarskiego Polska - Anglia to nie pierwszy przypadek kłopotów Stadionu Narodowego. Wcześniej m.in. wykryto wadę konstrukcyjną schodów, co opóźniło termin zakończenia budowy i odwołano spotkanie o Superpuchar.

Pierwsze prace przy obiekcie zaczęły się we wrześniu 2008 roku, a budowa miała się zakończyć w czerwcu 2011. Jednak miesiąc przed planowanym terminem wykryto wadę konstrukcyjną zewnętrznych schodów kaskadowych. Spowodowało to zmianę konsorcjum realizującego inwestycję oraz opóźnienie o pięć miesięcy daty oddania obiektu do użytku, czego skutkiem było przeniesienie do innych miast dwóch imprez.

Budowę stadionu zakończono 30 listopada 2011, a kolejne perturbacje miały miejsce w lutym tego roku. Wskutek zastrzeżeń policji wobec jakości łączności w garażu obiektu odwołane zostało spotkanie o piłkarski Superpuchar między Legią Warszawa a Wisłą Kraków.

Reklama

Specjalnie rozkładana na każde wydarzenie piłkarskie murawa po raz pierwszy kłopoty sprawiła w czasie Euro 2012. Ponieważ po ceremonii otwarcia turnieju i dwóch meczach grupowych nie była w najlepszym stanie, UEFA zdecydowała o odwołaniu oficjalnych treningów przed ćwierćfinałem i półfinałem rozgrywanym na Stadionie Narodowym.

Po raz kolejny murawa dała znać o sobie we wtorek, kiedy nie nadawała się do gry po obfitych opadach deszczu.

Kalendarium kłopotów ze Stadionem Narodowym:

24.05.2011 - wykrycie wady konstrukcji zewnętrznych schodów kaskadowych, naprawa trwała do 30 września

08.06.2011 - przeniesienie do Gdańska planowanego na 2 września spotkania towarzyskiego Polska - Niemcy

15.06.2011 - przesunięcie oficjalnego terminu zakończenia budowy z 30 czerwca na 30 listopada

17.06.2011 - przeniesienia do Poznania pokazowych zawodów motocyklowych Red Bull X-Fighters

08.02.2012 - odwołanie meczu o piłkarski Superpuchar po negatywnej opinii policji ws. możliwości zapewnienia bezpieczeństwa; zastrzeżenia wobec łączności

15.06.2012 - odwołanie treningów przed meczem mistrzostw Europy Rosja - Grecja z powodu złego stanu murawy

20.06.2012 - odwołanie treningów przed meczem mistrzostw Europy Czechy - Portugalia z powodu złego stanu murawy

16.10.2012 - przełożenie na następny dzień meczu eliminacji mistrzostw świata Polska - Anglia z powodu złego stanu murawy po obfitych opadach deszczu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL