Partner merytoryczny: Eleven Sports

Kiedy i gdzie zagra Polska na Euro 2024? O której godzinie mecze reprezentacji?

Euro 2024 to najważniejsze piłkarskie wydarzenie w tym roku. Reprezentacja Polski na mistrzostwa Europy awansowała po raz piąty z rzędu. Sprawdź, gdzie i kiedy Polska zagra na Euro 2024. Wskazujemy, o której godzinie odbędą się mecze grupowe Polaków. "Biało-Czerwoni" trafili do grupy D wraz z następującymi krajami: Holandią, Austrią i Francją.

Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski/PAP/Piotr Nowak/PAP

Mistrzostwa Europy 2024 w piłce nożnej to turniej, który organizują Niemcy w dniach 14 czerwca - 14 lipca. Łącznie mecze zostaną rozegrane w dziesięciu miastach: Berlinie, Monachium, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Stuttgarcie, Hamburgu, Dusseldorfie, Kolonii, Lipsku i Frankfurcie. Łącznie do fazy grupowej zagrają 24 reprezentacje, w tym Polska.

Euro 2024. Kiedy i gdzie zagra Polska? O której godzinie mecze reprezentacji Polski? (terminarz)

Reprezentacja Polski trafiła do grupy D wraz z Holandią, Austrią i Francją. Najpierw kadra prowadzona przez Michała Probierza zmierzyła się z "Pomarańczowymi" na obiekcie Volksparkstadion w Hamburgu, a to spotkanie zakończyło się wygraną naszych rywali 2:1. W drugim meczu - z Austriakami Polacy zagrają na Stadionie Olimpijskim w Berlinie w piątek 21 czerwca (godzina 18.00). Na zakończenie fazy grupowej Polska będzie rywalizowała z Francją na Signal Iduna Park w Dortmundzie we wtorek 25 czerwca (godzina 18.00)

Awans do fazy pucharowej ME 2024 (1/8 finału) uzyskają po dwie najlepsze drużyny z sześciu grup czterozespołowych. Ponadto będzie klasyfikacja drużyn z trzecich miejsc, a najlepsze cztery ekipy (z sześciu) również rozegrają czwarte spotkanie na Euro 2024. Potyczki 1/8 zaplanowano między 29 czerwca a 2 lipca. Finał mistrzostw Europy zostanie rozegrany w niedzielę 14 lipca w Berlinie (mecz o godzinie 21.00). 

Mecze i wyniki reprezentacji Polski na Euro 2024 - grupa D: 

  • 16 czerwca (niedziela): Polska - Holandia 1:2 
  • 21 czerwca (piątek): Polska - Austria - godzina 18.00 (Berlin)
  • 25 czerwca (wtorek): Francja - Polska - godzina 18.00 (Dortmund)

Gdzie obejrzeć mecze Euro 2024? Transmisje w TV i online live stream

Wszystkie mecze Euro 2024 (w tym spotkania reprezentacji Polski) będzie można oglądać w Telewizji Polskiej. Transmisje dostępne będą w TVP Sport oraz na pozostałych kanałach tego nadawcy (TVP 1/TVP 2). Potyczki mistrzostw Europy będzie można obejrzeć też online live stream na tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej. Tekstowe relacje "na żywo" z meczów Euro 2024 w Interii. 

Gramy Dalej. Polska awansowała na Euro 2024. „Znaków zapytania jest dużo”. WIDEO /INTERIA.TV/INTERIA.TV
INTERIA.PL

Zobacz także

Sportowym okiem