Reklama

Reklama

Kibice kontrują Leo

Tomasz Kuszczak, Marcin Baszczyński, Bartosz Bosacki, Piotr Brożek, Ireneusz Jeleń i Artur Wichniarek - to zawodnicy, których kibice wzięliby do kadry na mecz z Czechami, a nie zrobił tego selekcjoner Leo Beenhakker.

Przed ogłoszeniem kadry na dwumecz w ramach eliminacji do MŚ 2010 r. z Czechami i Słowacją ogłosiliśmy ankietę, w której KAŻDY Z WAS mógł wybrać swoją kadrę. W krótkim czasie otrzymaliśmy 20 tys. głosów. Wynika z nich jasno, że nie we wszystkim Wam po drodze z Holendrem. O ile co do Artura Boruca - podobnie jak Leo, nie macie złudzeń: bramkarz Celticu musi być w kadrze, to co do jego zmiennika zdania są podzielone. Identyczne poparcie zyskali Łukasz Fabiański i Kuszczak, którego Beenhakker pominął, gdyż wolał postawić na leciwego już Wojciecha Kowalewskiego. Kuszczak ma w tej chwili kontuzję barku, ale Leo i tak go nie powołuje od Euro 2008.

Reklama

Gdzie Piotr Brożek?

W kwestii stoperów nie ma sporów co do Michała Żewłakowa. Zawodnik Olympiakosu zyskał aż 35-procentowe poparcie. W sprawie jego partnera na środku obrony najchętniej widzielibyście jednak Marcina Baszczyńskiego z Wisły, bądź Bartosza Bosackiego z Lecha (obaj po 15 proc. głosów). Tyle że Bosacki ciągle leczy kontuzję, więc do akcji musiałby wkroczyć "Baszczu".

W momencie, gdy zapytany o Piotra Brożka Leo Beenhakker wkurza się i ripostuje: "Zaraz zażądacie, żebym powołał całą rodzinę Brożków", cała piłkarska Polska głosuje na "Pietkę" i wśród bocznych obrońców deklasuje on nawet Marcina Wasilewskiego (40 do 24 proc.). Jasne, ktoś w obronie Leo powie, że w ostatnim meczu ligowym z Górnikiem Piotr zagrał słabo. Trafną teorię na to ma były bramkarz, a obecnie komentator Maciej Szczęsny: - Piotruś zakasał rękawy i pracował na całego, bo liczył na powołanie. W momencie, gdy go ono ominęło siłą rzeczy zeszło z niego powietrze.

Co na to sam Piotr Brożek? - Podejrzewałem, że po tekście o "powołaniu całej rodziny Brożków" Leo Beenhakker nie postawi nic innego. Czuję, że za jego kadencji nie będzie mi dane zadebiutować w kadrze. Pozostaje mi tylko liczyć, że następca Leo dostrzeże mnie - powiedział nam "Pietka". O ile tak samo jak Holender, powołalibyście Grzegorza Wojtkowiaka z Lecha, to nie znaleźlibyście miejsca dla wybrańców Leo - Jakuba Wawrzyniaka i Marcina Kowalczyka.

Zgoda na środku pomocy

Największa harmonia między narodem a selekcjonerem panuje w kwestii defensywnych pomocników i rozgrywających. Identycznie, jak Beenhakker postawiliście na Rafała Murawskiego, Dariusza Dudkę i Mariusza Lewandowskiego (wśród defensywnych) oraz na Rogera, Rafała Boguskiego i Radosława Majewskiego (wśród rozgrywających).

Za to wśród skrzydłowych wyraźnie nie podoba Wam się pominięcie w powołaniach Ireneusza Jelenia. "Żelen" dostał dziewięcioprocentowe poparcie i wyprzedził nawet Ebiego Smolarka. Ustąpił tylko królowi prawej strony drugiej linii - Jakubowi Błaszczykowskiemu. Kuba dostał zdecydowanie najwięcej, aż 75 proc. głosów!

Tęsknota za Wichniarkiem

A co z napadem? Z Beenhakkerem różni Was stosunek do Artura Wichniarka. Próbowalibyście go namówić do powrotu do kadry, ale posadzilibyście go w rezerwie, bo większe poparcie dostali Paweł Brożek i Robert Lewandowski. W kadrze ustalanej przez kibiców Wichniarek zastąpiłby Łukasza Sosina, na którego głosowało jedynie 6 proc. uczestników naszej zabawy, podczas gdy na króla Artura postawiło 25 proc. osób.

TAK GŁOSOWALIŚCIE!

Bramkarze

Artur Boruc - 64 proc.

Łukasz Fabiański -14 proc.

Tomasz Kuszczak - 14 proc.

Jerzy Dudek, Wojciech Kowalewski, Wojciech Szczęsny - po 2 proc.

Łukasz Załuska, Sebastian Przyrowski - po 1 proc.

Obrońcy środkowi

Michał Żewłakow - 35 proc

Marcin Baszczyński, Bartosz Bosacki - po 15 proc

Arkadiusz Głowacki - 12 proc.

Tomasz Jodłowiec - 6 proc.

Jacek Bąk - 6 proc.

Mariusz Jop, Mariusz Kukiełka - po 3 proc.

Tomasz Hajto, Piotr Polczak - po 2 proc.

Michał Pazdan - 1 proc.

Boczni obrońcy

Piotr Brożek - 40 proc.

Marcin Wasilewski - 24 proc.

Grzegorz Wojtkowiak - 11 poc.

Paweł Golański - 8 proc.

Marcin Kowalczyk, Jakub Wawrzyniak - po 6 proc.

Sebastian Gancarczyk - 5 proc.

Środkowi pomocnicy

Rafał Murawski - 37 proc.

Mariusz Lewandowski - 33 proc.

Dariusz Dudka - 19 proc.

Tomasz Bandrowski - 11 proc.

Boczni pomocnicy

Jakub Błaszczykowski - 75 proc.

Ireneusz Jeleń - 9 proc.

Ebi Smolarek - 8 proc.

Jacek Krzynówek - 4 proc.

Łukasz Piszczek - 2 proc.

Wojciech Łobodziński - 2 proc.

Rozgrywający

Roger - 50 proc.

Boguski - 24 proc.

Majewski - 12 proc.

Napastnicy

Paweł Brożek - 35 proc.

Robert Lewandowski - 34 proc.

Artur Wichniarek - 25 proc.

Łukasz Sosin - 6 proc.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy