Reklama

Reklama

Kazachstan - Polska. Kibice przylatują do Astany z polskimi książkami

Niektórzy kibice przylatujący do Astany na niedzielny mecz reprezentacji z Kazachstanem w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata 2018 zabrali ze sobą polskie książki. Mają one trafić do miejscowej grupy polonijnej.

Pomysłodawcą tej inicjatywy jest jeden z kibiców z Sosnowca, który skontaktował się z Joanną Wilk-Yaridiz z Olsztyna, prowadzącą akcję "Książka dla rodaka".

- My natomiast zorganizowaliśmy akcję "Kibic dla rodaka". Pojechałem do Olsztyna do pani Joanny i wspólnie z dwoma kolegami w trzech torbach zabraliśmy ze sobą w sumie 50 kg książek. Głównie są to lektury szkolne. Jedna z toreb się zagubiła i poleciała do... Dubaju - powiedział Tomasz Bajdi.

Skontaktował się on z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ci rozpropagowali akcję wśród osób wybierających się do Astany.

Reklama

- Niestety, do nas te informacje nie dotarły. Jeżeli tylko byśmy wiedzieli, to na pewno wzięlibyśmy udział w tej akcji - dodał Krzysztof, który do Astany przyleciał z grupą kolegów ze Szkocji.

Inni kibice przywieźli książki od Joanny Wilk-Yaridiz lub oddawali swoje prywatne zabrane na podróż. Na lotnisku w Astanie odbierał je wiceprezes związku Polaków w Kazachstanie Witalij Chmielewski.

- Przetransportowanie książek z Polski jest kosztowne. Dlatego wspólnie z panią Joanną zwróciliśmy się do kibiców o pomoc. Zapotrzebowanie jest duże. Największe skupisko Polaków jest w Karagandzie, gdzie mieszka ich około pięciu tysięcy. Od Astany to 200 km - wspomniał Chmielewski.

Mecz Kazachstan - Polska odbędzie się w niedzielę o godzinie 18 czasu polskiego.

Zapraszamy na tekstową relację na żywo z meczu Kazachstan - Polska

Relacja na żywo dla urządzeń mobilnych

Z Astany Marcin Cholewiński

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy