Reklama

Reklama

Kazachstan - Polska. Bajsufinow: Remis nas nie satysfakcjonuje

Trener reprezentacji Kazachstanu Tałgat Bajsufinow podkreślił, że w niedzielnym meczu w Astanie z Polską w eliminacjach mistrzostw świata 2018 jego podopieczni będą walczyli o zwycięstwo. - Remis nas nie satysfakcjonuje – powiedział.

Terminarz meczów reprezentacji Polski - kliknij i sprawdź!

W trakcie przygotowań do niedzielnego meczu dużą uwagę zwracano na fakt, że spotkanie na Astana Arena zostanie rozegrane na sztucznym boisku.

- To najnowocześniejszy stadion w naszym kraju. Na innych obiektach w Kazachstanie jest naturalna nawierzchnia. Jednak stadion w Astanie jest najlepszy w kraju. To jest nasz dom i przyzwyczailiśmy się do tego obiektu - powiedział Bajsufinow na oficjalnej konferencji przedmeczowej.

Reklama

We wtorek reprezentacja Kazachstanu przegrała na wyjeździe 0-2 w towarzyskim spotkaniu z Kirgistanem.

- Wcześniej zagraliśmy trzy inne mecze towarzyskie. Na bazie tych doświadczeń staramy się rozwiązywać nasze problemy, aby w jak najlepszym nastroju przystąpić do niedzielnego meczu. Nie zmieniamy generalnie naszej gry, ale wprowadzamy małe zmiany. Po analizach zauważyliśmy słabe strony naszej drużyny. Teraz w grze obronnej będziemy stosować inną taktykę niż wcześniej - przyznał szkoleniowiec.

W rankingu FIFA biało-czerwoni zajmują 16. miejsce, a Kazachowie 96.

- Polska to ćwierćfinalista Euro 2016. Ten zespół stanowi świetny kolektyw i jest bardzo mocny. Świetnie zaprezentował się na turnieju we Francji. 80 procent polskich zawodników występuje w czołowych europejskich klubach. Z wielkim szacunkiem odnosimy się do każdego rywala, również do Polski - przyznał Bajsufinow.

Selekcjoner Kazachów w dniu meczu z Polską będzie obchodził 48. urodziny.

- Pozytywny wynik będzie doskonałym prezentem urodzinowym. Nasza drużyna bardzo poważnie przygotowuje się do tego meczu. Wiemy, że nasi kibice, którzy mogą zapełnić stadion, liczą na pozytywny wynik meczu. Będziemy walczyć o zwycięstwo. Wynik 0:0 nas nie będzie satysfakcjonował. Będziemy walczyć do końca, aby sprawić kibicom wiele radości. Tylko zwycięstwo pomoże nam dalej się rozwijać - zakończył Bajsufinow.

Z szacunkiem, ale bez bojaźni o zespole Polaków wypowiadał się obrońca Jełdos Achmietow.

- Nie boimy się Polaków. Jesteśmy świetnie przygotowani do tego spotkania i wierzymy, że stadion będzie naszym atutem. Będziemy chcieli zagrać w swoim stylu i wykorzystać nasze atuty - podkreślił Achmietow.

Mecz Kazachstan - Polska w eliminacjach mistrzostw świata 2018 w Astanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 18 czasu polskiego.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy