Reklama

Reklama

Karol Linetty nie zagra w meczach Polaków z Serbią i Finlandią

Powołany do reprezentacji piłkarz Lecha Poznań Karol Linetty nie zagra w towarzyskich meczach z Serbią i Finlandią z powodu urazu żebra. Pomocnik "Kolejorza" nie wystąpił w sobotnim spotkaniu ligowym z Legią Warszawa.

Linetty trzy tygodnie temu podczas meczu z Jagiellonią Białystok doznał złamania żebra, ale mimo to nadal grał. Ból okazał się jednak silniejszy, 21-letni pomocnik nie był w stanie trenować. Trener reprezentacji Adam Nawałka mimo to powołał lechitę do kadry, ale ten jednak nie stawi się na zgrupowaniu.

Reklama

- Rozmawiałem z trenerem Nawałką i uznaliśmy, że nie będziemy ryzykować zdrowia chłopaka. Mogłaby mu się odnowić kontuzja i zaczynalibyśmy leczenie Karola od nowa. Teraz jest przerwa w rozgrywkach, niech to żebro się zrośnie. I my będziemy mieli z niego pożytek, i reprezentacja - powiedział na konferencji po meczu Lecha z Legią trener poznańskiego zespołu Jan Urban.

Zgrupowanie reprezentacji przed towarzyskimi meczami z Serbią (środa) i Finlandią (sobota) rozpocznie się w poniedziałek w Poznaniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje