Reklama

Reklama

Kadrowicze trenują w Grodzisku Wlkp., Jeleń z kontuzją, ale zostaje

Czterdziestominutowym rozruchem polscy piłkarze rozpoczęli zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie będą się przygotowywać do meczów towarzyskich z Litwą i Grecją. W pierwszych zajęciach pod okiem trenera... Remigiusza Rzepki wzięło udział 15 zawodników.

Rzepka, specjalista od przygotowania fizycznego, to nowa osoba w sztabie szkoleniowym reprezentacji. Na zgrupowaniu w Grodzisku przebywa na "okresie próbnym".

- Trener Rzepka dopiero poznaje piłkarzy. Obie strony muszą najpierw zobaczyć, jak ta współpraca będzie się układać - poinformowała rzeczniczka PZPN Agnieszka Olejkowska.

- Już jakiś czas temu mówiliśmy, że w miarę zbliżania się Euro 2012, sztab szkoleniowy będzie się powiększał. Obecność fizjologa jest niezbędna, a czy będzie nim pan Remigiusz - to się okaże - dodała.

Reklama

W pierwszych zajęciach wzięło udział 15 piłkarzy. Kilku, m.in. Kamil Grosicki, Arkadiusz Głowacki, Przemysław Tytoń, Cezary Wilk oraz Sebastian Małkowski - jest w drodze do Grodziska.

Nie trenował napastnik AJ Auxerre Ireneusz Jeleń, który w ostatnim meczu ligowym z Sochaux (2-0) strzelił dwie bramki, ale pod koniec spotkania doznał urazu łydki. W poniedziałek rano udał się na badanie USG do poznańskiej klinki Rehasport.

- Irek ma obrzęk łydki, ale to nie wyklucza go z udziału w zgrupowaniu. Będzie przechodził zabiegi na miejscu - wyjaśniła Olejkowska.

Jeleń w poznańskiej klinice kilka miesięcy temu przechodził operację kolana. Jak powiedział dr Jacek Jaroszewski, który przeprowadzał operację, "kolano sprawuje się bardzo dobrze".

Po południu kadrowiczów czekają kolejne zajęcia. Podopieczni trenera Franciszka Smudy na wtorek i środę mają zaplanowane po dwa treningi. W czwartek rano drużyna z Poznania odleci do Kowna, gdzie w piątek zagra z Litwą. Bezpośrednio stamtąd uda się do Grecji, by we wtorek 29 marca w Pireusie sprawdzić formę mistrzów Europy z 2004 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL