Reklama

Reklama

Kadrowicze Fornalika po pierwszym treningu w Warce

Piłkarze reprezentacji Polski w piątek wieczorem po raz pierwszy trenowali w Warce. Tym samym rozpoczęli zgrupowanie przed towarzyskim meczem z Liechtensteinem (4.06 Kraków) i spotkaniem eliminacyjnym do mistrzostw świata 2014 z Mołdawią (7.06 Kiszyniów).

To pierwsze zgrupowanie "Biało-czerwonych" w Warce. Ich bazą jest hotel "Sielanka nad Pilicą", który podczas Euro 2012 był centrum pobytowym reprezentacji Chorwacji. Zaledwie kilka godzin spędził w nim Kamil Glik z AC Torino. Po konsultacji medycznej z doktorem Jackiem Jaroszewskim opuścił zgrupowanie z powodu kontuzji mięśni skośnych brzucha. Zastąpi go Bartosz Bereszyński z Legii Warszawa, który wcześniej powołany był do reprezentacji U-21 przez trenera Marcin Dornę.

Reklama

To czwarty legionista zaproszony na to zgrupowanie. Po niedzielnej, ostatniej kolejce Ekstraklasy do ekipy dołączą kadrowicze występujący na co dzień w polskiej lidze: Jakub Wawrzyniak, Jakub Kosecki i Daniel Łukasik z Legii oraz Marcin Kowalczyk ze Śląska Wrocław. W poniedziałek spodziewany jest też przyjazd Artura Jędrzejczyka, który na dwie kolejki przed końcem ligowym rozgrywek odszedł z Legii i podpisał trzyletni kontrakt z rosyjskim FK Krasnodar.

"Prawdopodobnie w niedzielę badania przejdzie w swoim klubie Kowalczyk, który narzeka na ból mięśnia przywodziciela" - powiedział koordynator reprezentacji ds. mediów Tomasz Rząsa.

To oznacza, że trener Waldemar Fornalik będzie miał problem z defensywą. Wcześniej uraz stopy wyeliminował z udziału w obozie Piotra Celebana. Kontuzjowani są też Damien Perquis i Łukasz Piszczek.

Piątkowy trening trwał niewiele ponad godzinę. Po rozruchu i zajęciach z piłkami rozegrana została wewnętrzna gierka. Zajęcia były częściowo otwarte dla kibiców. Szczególnie dla dzieci możliwość zdobycia autografów i wspólnych zdjęć z piłkarzami była dużym wydarzeniem.

"Biało-czerwoni" w Warce będą przebywali do poniedziałku. Wtedy przeniosą się do Krakowa, gdzie dzień później zmierzą się towarzysko z Liechtensteinem na stadionie Cracovii. W czwartek natomiast reprezentacja wyleci do Kiszyniowa, aby kolejnego dnia zagrać z Mołdawią w eliminacjach do mistrzostw świata 2014.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama