Reklama

Reklama

Kadra Fornalika przeprowadziła pierwszy trening przed meczami z Ukrainą i Anglią

Bez Artura Boruca, Grzegorza Krychowiaka i Arkadiusza Milika trenowali w Warszawie polscy piłkarze, przygotowujący się do meczów eliminacji MŚ 2014. Bramkarz Southamptonu jest poobijany po spotkaniu ligowym, a dwaj pozostali dotrą do stolicy późnym wieczorem.

- Artur został w hotelu, taka była decyzja naszego sztabu. Piłkarz jest lekko poobijany po ostatniej kolejce ligowej, ale to nic groźnego - powiedział Tomasz Rząsa, koordynator reprezentacji ds. kontaktów z mediami.

W wieczornych zajęciach na stadionie Polonii nie uczestniczyli także Krychowiak i Milik. Pierwszy narzeka na lekki uraz po ostatnim ligowym meczu Reims, a napastnik Augsburga miał kłopot z zębem mądrości. - Obaj powinni dotrzeć do Warszawy późnym wieczorem. Liczymy, że wszystko będzie w porządku - zapewnił Rząsa.

Reklama

Poniedziałkowy trening, w całości otwarty dla mediów i oglądany m.in. przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, trwał niewiele ponad godzinę. Zajęcia były zróżnicowane dla poszczególnych piłkarzy, ponieważ w czasie weekendu kadrowicze mieli różne obciążenia w swoich klubach. Ci, którzy rozgrywali spotkania ligowe w niedzielę (m.in. Mariusz Lewandowski, Adrian Mierzejewski, Grzegorz Wojtkowiak i Jakub Rzeźniczak) ćwiczyli osobno, a pozostali trenowali intensywniej. Na koniec selekcjoner Waldemar Fornalik zarządził wewnętrzną grę na niewielkiej przestrzeni.

Polscy piłkarze zagrają z Ukrainą w Charkowie 11 października, a z Anglią na Wembley - cztery dni później. Tylko dwa zwycięstwa "Biało-czerwonych" sprawią, że kadra Fornalika zajmie pierwsze miejsce, oznaczające bezpośredni awans, albo drugie - dające możliwość gry w barażach.

- Przed starciem z Ukrainą nie mamy już nic do stracenia. Chcemy zagrać wreszcie bardzo dobry mecz i zrehabilitować się przed kibicami za poprzednie spotkania - powiedział po zakończeniu treningu Adrian Mierzejewski.


INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Ukraina - Polska. Początek 11 października o 20

Relację na żywo można też śledzić na urządzeniach mobilnych

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Anglia - Polska. Początek 15 października o 21

Relację na żywo można też śledzić na urządzeniach mobilnych

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy H eliminacji MŚ 2014

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy