Reklama

Reklama

Joachim Loew: Euro 2016 to tylko przystanek przed MŚ

Joachim Loew, selekcjoner reprezentacji Niemiec przyznał, że przyszłoroczne mistrzostwa Europy nie będę najważniejszą imprezą dla jego kadry. Niemcy podczas Euro 2016 będą grupowymi rywalami Polaków.

"Mistrzostwa Europy to oczywiście bardzo ważny turniej, ale dla nas jest tylko pośrednim przystankiem w drodze na mundial. To będzie coś naprawdę szczególnego, jeśli uda nam się obronić tytuł mistrza świata" - powiedział Loew.

Jednocześnie szkoleniowiec nie wyobraża sobie przedwczesnego odpadnięcia w ME, które w dniach 10 czerwca - 10 lipca odbędą się na boiskach Francji.

"Jeśli ten turniej kompletnie nam nie wyjdzie, to oczywiście będziemy to analizować i będzie trzeba będzie to przedyskutować, ale wychodzę z założenia, że dotrzemy w tej imprezie dosyć daleko" - dodał.

Reklama

Niemcy w grupie zagrają z Polską, Irlandią Płn. i Ukrainą.

Przed pierwszymi meczami towarzyskimi w nowym sezonie - 26 marca w Berlinie z Anglią i trzy dni później w Monachium z Włochami, Loew chciałby jeszcze raz porozmawiać z piłkarzami o wydarzeniach w Paryżu. 13 listopada w trakcie spotkania z Francją na Stade de France, doszło do ataków terrorystycznych. 

Zawodnicy w trakcie meczu słyszeli wybuchy. Drużyna całą noc spędziła na stadionie, a parę dni później - ze względów bezpieczeństwa - zostało odwołane spotkanie Niemcy - Holandia w Hanowerze.

"Każdy z nas te wydarzenia nosi w sobie i pewnie tak szybko się tego nie pozbędziemy. Wydaje mi się, że taka otwarta rozmowa na ten temat może nam wszystkim pomóc" - uważa Loew.

To jest tym bardziej istotne, że Niemcy rozegrają dwa mecze grupowe Euro w Paryżu (także z Polakami).

"Wspomnienia będą silne, a to będą bardzo ważne spotkania. Dlatego właśnie nie można zamieść problemu pod dywan" - podkreślił.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL