Reklama

Reklama

​Jens Lehmann skrytykował Loewa, obrońców i bramkarza Niemiec

Były reprezentacyjny bramkarz Niemiec - Jens Lehmann wskazał najsłabsze punkty kadry Joachima Loewa w starciu z Polską (0-2). Skrytykował też selekcjonera mistrzów świata.

Wyniki, terminarz i tabela grupy D eliminacji Euro 2016

Reprezentacja Niemiec jest w przebudowie, ale porażka z Polską odbiła się szerokim echem w Niemczech. Trener Joachim Loew przekonuje, że nie ma powodów do niepokoju, lecz nie wszyscy przyjmują jego słowa bezkrytycznie.

Jens Lehmann, który bronił niemieckiej bramki w latach 1998-2008, a obecnie jest ekspertem stacji RTL, skrytykował nie tylko piłkarzy, ale także trenera.

Reklama

Analizując utratę pierwszego gola, wskazał, że był on wynikiem błędu Manuela Neuera. "Neuer był odważny. Czasami taka postawa bramkarza sprawia, że napastnik wystraszy się, ale tym razem Neuer nie miał dobrej pozycji wyjściowej. Często mu się to zdarza, więc musi zwrócić na to uwagę i popracować nad tym" - powiedział Lehmann.

Lehmann podkreślił, że w meczu z Polską słabo spisali się boczni obrońcy. "Erik Durm jest bez formy, a Antonio Ruediger nie ma doświadczenia i nie jest przyzwyczajony do gry na tej pozycji. Dlatego spowalniali akcje" - ocenił Lehmann.

Według byłego bramkarza Niemiec, część winy za porażkę ponosi selekcjoner, którego pomysł na obsadę boków obrony okazał się klapą. "Miał osiem tygodni od mistrzostw świata, aby opracować plan i dobrać zawodników na te pozycje. Nie udało się tego zrobić" - podsumował Lehmann.

Miał też uwagi do Loewa za wystawienie Thomasa Muellera na pozycji wysuniętego napastnika. "Zdecydowanie lepiej czuje się na skrzydle" - ocenił.

Tutaj znajdziesz relację z meczu!

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Szkocja!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych


Reklama

Reklama

Reklama