Reklama

Reklama

Jan Durica o polskiej kadrze: To nie tylko Lewandowski

Nazwisko Roberta Lewandowskiego robi największe wrażenie na słowackich piłkarzach, którzy w piątek we Wrocławiu będą rywalami "Biało-czerwonych" w meczu towarzyskim. - Polska to jednak nie tylko on - przyznał obrońca Jan Durica.

- Nie możemy się skupiać tylko na Lewandowskim, choć wszyscy znamy świetnie jego umiejętności z meczów Borussii Dortmund. To największa gwiazda Polaków, ale oni mają w składzie wielu dobrych piłkarzy - powiedział 32-letni zawodnik Lokomotiwu Moskwa.

Jak podkreślił, słowaccy obrońcy w eliminacjach mistrzostw świata 2014 mieli do czynienia z graczami pokroju Lewandowskiego.

- Grając z Bośnią i Hercegowiną musieliśmy walczyć m.in. z Edinem Dżeko czy Vedadem Ibiszevicem. O nich także zrobiło się głośno dzięki golom w Bundeslidze. Szanujemy Lewandowskiego, to kompletny piłkarz i groźny napastnik, ale mam nadzieję, że uda nam się go powstrzymać - dodał Durica.

Nie wie on jeszcze, jakie będzie taktyczne ustawienie słowackiego zespołu.

- Na pewno Polacy to silny rywal, w dodatku zagrają przed własną publicznością. To na pewno będzie miało wpływ na ich postawę i sposób gry. Zrobimy jednak wszystko, by przywieźć z Wrocławia dobry wynik - podsumował słowacki defensor.

Spotkanie Polska - Słowacja odbędzie się we Wrocławiu w piątek o godz. 20.45.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy