Reklama

Reklama

Jak oceniają losowanie nasi grupowi rywale? W mediach ostrzegają przed Polakami

Polska w grupie na Euro 2016 we Francji zmierzy się z Ukrainą, Niemcami i Irlandią Północną. Sprawdziliśmy, co o Polakach pisze się w krajach naszych rywali.

Wszystkie zespoły, łącznie z Polską oczywiście najbardziej obawiają się reprezentacji Niemiec. Mecze z mistrzami świata na pewno będą najtrudniejszymi przeprawami w grupie C. Co o losowaniu myślą nasi zachodni sąsiedzi?

Media w Niemczech doceniają polską drużynę. Niemiecki "Bild" napisał, że ekipa Joachima Loewa znowu będzie musiała zmierzyć się z zespołem, który sprawił im dużo trudności w eliminacjach. Często przytaczane są także w mediach słowa trenera Niemców Joachima Loewa, który po losowaniu bardzo wychwalał naszą kadrę, a nadchodzące mecze z Polską uznał za najtrudniejsze.

Reklama

- Polacy w grupie będą naszym najtrudniejszym rywalem. W eliminacjach zagrali z nami nam dwa kapitalne spotkania. Przede wszystkim mają Roberta Lewandowskiego, ale także wielu innych świetnych piłkarzy - mówił szkoleniowiec naszych sąsiadów.

Niemiecki "Bild" przytoczył też wypowiedź menedżera reprezentacji Niemiec Olivera Bierhoffa, który jako najtrudniejszych rywali wskazał jednak piłkarzy z Irlandii Północnej. - Mieliśmy duże szczęście w tym losowaniu, ale oczywiście musimy brać naszych grupowych rywali na poważnie. Irlandia Północna osobiście jest moim faworytem - mówił Bierhoff.

Na Wyspach niezadowoleni

W Irlandii Północnej media zaznaczają, że reprezentacja trafiła do trudnej grupy. "The Irish News" twierdzi, że pierwszy mecz, w którym drużynie przyjdzie zmierzyć się z Polakami i stawić czoło Robertowi Lewandowskiemu będzie jednym z najtrudniejszych na Euro. "Lewego" irlandzkie media określają jako jednego z najlepszych napastników na świecie.

"Belfast Telegraph" zaznaczył także, że z trzeciego koszyka, Polska była najtrudniejszym rywalem na jakiego mogli trafić Irlandczycy. - To ciężka grupa, ale dobrze się do niej przygotujemy - powiedział po losowaniu trener Irlandii Północnej Michael O’Neill.

Ukraina zagrzewa się do boju

Na Ukrainie podobnie, jak we wszystkich krajach z grupy C wszyscy najbardziej obawiają się Niemców. Ukraińcy mają jednak nadzieję zaskoczyć mistrzów świata i wykorzystać ciążącą na nich ogromną presję. Na stronie gazeta.ua czytamy też sporo o polskiej ekipie: "Polacy to znakomita drużyna. Naszą siłą jest jednak mocna obrona, która będzie musiała zatrzymać Roberta Lewandowskiego".

Trener Ukraińców podobnie, jak Joachim Loew nie szczędził słów pochwały pod adresem reprezentacji Polski. - Jesteście światowej klasy drużyną z jednym z najlepszych napastników na świecie. Na przestrzeni ostatnich lat Wasza gra bardzo się poprawiła - mówił Włodymyr Onyszczenko

Ukraińcy zaznaczają, że są w trudnej grupie i muszą ostro zabrać się do przygotowań, jeśli chcą awansować. Dziennikarze ze strony ua-football.com ocenili szansę Ukraińców na wyjście z grupy na 55 procent. 

Autor: Adrianna KmakWasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy