Reklama

Reklama

Izrael - Polska 1-2 w eliminacjach Euro 2020. Lewandowski komentuje wtargnięcie kibica

- Byłem spokojny. Widziałem, że biegnie młody chłopak z uśmiechem na twarzy, więc żadnych obaw nie było - zapewnia Robert Lewandowski, który podczas meczu z Izraelem spotkał się z niecodzienną sytuacją.

W Izraelu sytuacja jest daleka od idealnej. Ludzie nasłuchują doniesień o atakach bombowych, a reprezentacja Polski zastanawiała się, czy w ogóle lecieć na to spotkanie.

Dlatego podczas meczu środki ostrożności miały być podwyższone, tymczasem w doliczonym czasie gry na murawie zjawił się kibic, który pobiegł prosto w stronę Roberta Lewandowskiego. Gwiazdor reprezentacji Polski zapewnia jednak, że sytuacją nie był przerażony.

- Od początku wiedziałem, że to kibic, który wbiegł na boisko, by zrobić sobie zdjęcie czy może mnie dotknąć... Byłem spokojny. Widziałem, że to młody chłopak z uśmiechem na twarzy, więc żadnych obaw nie było - zapewnia "Lewy".

W tej sytuacji największym poszkodowanym całego zajścia był Tomasz Kędziora, w którego wpadł jeden z ochroniarzy.

Reklama

- To był przypadek, bo ochroniarze bez specjalnych butów często w takich sytuacjach się ślizgają - opowiadał z uśmiechem Lewandowski.

Do śmiechu nie było wówczas jednak sędziemu, który zareagował bardzo stanowczo.

- Arbiter nie zobaczył tej sytuacji i w pewnym momencie myślał, by zakończyć mecz. Powiedzieliśmy jednak, że to nie ma sensu  i żebyśmy dograli do końca - podkreśla Lewandowski.

Polacy wygrali 2-1 po golach Grzegorz Krychowiaka i Krzysztofa Piątka. Dzięki zwycięstwu są już pewni pierwszego miejsca w grupie.

Z Jerozolimy Piotr Jawor, Michał Białoński

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy