Reklama

Reklama

Izrael - Polska 1-2. Trzyletni zakaz stadionowy dla kibica, który wbiegł na boisko

Sprawa 15-letniego kibica, który wbiegł na boisko podczas meczu Izraelu z Polską (1-2) ma ciąg dalszy. Początkowo intruz został ukarany tymczasowym dwutygodniowym zakazem stadionowy, który tamtejszy sąd przedłużył do trzech lat.

- Jego czyn zagrażał bezpieczeństwu piłkarzy i każdemu, kto wierzy w porządek na stadionach. Godził też w wizerunek izraelskiego futbolu na świecie - orzekł izraelski sąd, nakładając na 15-latka zakaz stadionowy obowiązujący do 1 czerwca 2022 roku.

Wcześniej młody kibic dostał tymczasowy zakaz, który obowiązywał jednak tylko do początku grudnia. Wiadomo było jednak, że na tym sprawa się nie zakończy, bowiem postępowanie przeciwko niemu wszczęły tamte organy państwowe oraz federacji piłkarskiej.

Przypomnijmy, że 15-letni kibic wtargnął na boisko w końcówce meczu Izrael - Polska, by zrobić sobie zdjęcie z Robertem Lewandowskim. Celu nie osiągnął, choć dobiegł do polskiego napastnika. Przy okazji poturbowany został Tomasz Kędziora, na którego wpadł jeden z ochroniarzy, goniących intruza.

Reklama

Sędzia początkowo rozważał nawet przerwanie spotkania, ale po namowie piłkarzy obu drużyn zdecydował się kontynuować grę

Dziś "Biało-Czerwonych" czeka ostatnie spotkanie eliminacji Euro 2020. Na stadionie PGE Narodowym Polacy podejmą Słowenię. Początek meczu o godzinie 20.45, relacja tekstowa w Interii.

Eliminacje Euro 2020: sprawdź sytuację w "polskiej" grupie

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL