Reklama

Reklama

Irlandia - Polska. Obsada bramki największym dylematem Adama Nawałki

- Umiejętności są po naszej stronie, więc jeśli będzie nam się chciało chcieć to wygramy z Irlandią – w takim tonie wypowiadali się reprezentanci Polski na ostatniej przed wylotem do Dublina konferencji prasowej. Selekcjoner Orłów Adam Nawałka ma największy dylemat jeśli chodzi o obsadę bramki. Transmisja z meczu Irlandia - Polska w Polsacie i Polsacie Sport (godz. 20.45).

Naszych najbliższych rywali mamy ponoć rozpracowanych w najdrobniejszych szczegółach. Tak przynajmniej twierdzi szef banku informacji Hubert Małowiejski. - Dogłębnie przeanalizowaliśmy wszystkie mecze Irlandczyków z ostatniego okresu. Jest to zespół walczaków. Nie wchodząc w głębsze szczegóły możemy stwierdzić, że prezentują wiele elementów kojarzonych z futbolem brytyjskim, ale mają również dużo jakości. Wielu zawodników odgrywa bardzo ważne role w swoich klubach. Coleman, McGeady, Keane, Long - długo można by wymieniać, mają wiele indywidualności.

Reklama

Mimo tego zdaniem Małowiejskiego przewaga w piłkarskich umiejętnościach jest po stronie "Biało-czerwonych". - Posiadamy więcej zawodników, którzy mogą sami rozstrzygnąć o losach spotkania. Jeśli dorównamy Irlandczykom pod względem cech wolicjonalnych to są duże szanse, żeby przechylić szalę na swoją korzyść - dodał Małowiejski.

Opinii asystenta Nawałki nie zmienił nawet fakt sporych problemów w obronie, z jakimi musiał poradzić sobie szkoleniowiec. W niedzielę nie zobaczymy na boisku podstawowych bocznych obrońców - Łukasza Piszczka i Artura Jędrzejczyka. Miejsce tego pierwszego zajmie Paweł Olkowski, dla którego będzie to pierwszy poważny test w reprezentacji Polski. - Występy w Bundeslidze dają mi dużo pewności. Czuję się mocniejszy psychicznie przyjeżdżając na kadrę. Jeśli zagram w niedzielnym spotkaniu na pewno dam z siebie wszystko i postaram się pomóc drużynie. Co do moich umiejętności w ofensywie, chcę pomóc nam w grze do przodu, chociaż pamiętam, że najważniejsza jest dla mnie obrona - skomentował Olkowski.

Zobacz materiał TVP Sport:

Tak naprawdę jedynym personalnym znakiem zapytania jest obsada bramki. Nawałka nie oznajmił jeszcze, który z tercetu Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański, Artur Boruc stanie między słupkami. Najniżej stoją szanse golkipera Arsenalu. 25-letni Szczęsny stracił ostatnio miejsce w bramce swojej drużyny. Do tego coraz więcej mówi się o jego przywiązaniu do papierosów. W czwartek mieliśmy ku temu kolejny dowód. Grzegorz Krychowiak wrzucił zdjęcie na jeden z portali społecznościowych, na którym widać, jak Szczęsny trzyma w ręce... elektronicznego papierosa.

Piątkową noc reprezentanci Polski spędzą jeszcze w Warszawie. W sobotę po śniadaniu kadrowicze pojadą na lotnisko skąd zabierze ich samolot do Dublina. W stolicy Irlandii przewidziano oficjalny trening oraz konferencję prasową. Początek mecz w niedzielę o 20.45.

Autor: Krzysztof Oliwa

Zapraszamy na relację na żywo z meczu eliminacji Euro 2016 Irlandia - Polska!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Wyniki, terminarz i tabela grupy D eliminacji Euro 2016

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje