Reklama

Reklama

Irlandia - Polska. NA ŻYWO

Piłkarska reprezentacja Polski gra w Dublinie w towarzyskim meczu z Irlandią. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego spotkania.

Kliknij, aby przejść do relacji NA ŻYWO z meczu Irlandia - Polska

Relacja z meczu Irlandia - Polska dla urządzeń mobilnych

Spotkanie z Irlandią to ostatni sprawdzian reprezentacji Polski przed marcowymi meczami eliminacji mistrzostw świata z Ukrainą i San Marino.

Irlandia (obecnie pod wodzą Giovanniego Trapattoniego) i Polska (prowadzona dziś przez Waldemara Fornalika) zmierzyły się do tej pory 23 razy. Bilans jest korzystny dla "Biało-czerwonych", którzy wygrali 10 razy, ośmiokrotnie zremisowali i doznali pięciu porażek.

Reklama

Po raz ostatni te zespoły spotkały się w listopadzie 2008 roku w stolicy Irlandii. Polacy, prowadzeni wówczas przez Leo Beenhakkera, wygrali 3-2, a jednego z goli zdobył Robert Lewandowski, który występuje także w dzisiejszym meczu.

W Dublinie obie reprezentacje spotkały się dotychczas 11-krotnie. Cztery razy zwyciężyli gospodarze, pięć potyczek zakończyło się remisem, a dwa mecze rozstrzygnęli na swoją korzyść Polacy.

Irlandia zajmuje 41. miejsce w rankingu FIFA, a Polska - 56.

"Biało-czerwoni" będą mogli dziś liczyć na wsparcie 20 tysięcy kibiców. To właśnie fani obu ekip i ich przyjacielskie kontakty po Euro 2012 były jedną z przyczyn zakontraktowania tego spotkania.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje