Reklama

Reklama

Irlandczycy koncentrują się na meczach z Niemcami i Polską

Seamus Coleman, obrońca reprezentacji Irlandii, stwierdził, że po zwycięstwach we wrześniowych meczach eliminacji Euro 2016 z Gibraltarem i Gruzją, teraz ich uwaga musi się skupić na następnych spotkaniach. "Zamierzamy wygrać nasze kolejne spotkanie i potem następne" - zapowiedział piłkarz Evertonu.

Coleman z powodu kontuzji nie wystąpił w pojedynku z Gibraltarem (4-0), ale wrócił do wyjściowej jedenastki na mecz z Gruzją (1-0).

"To był wspaniały tydzień. W naszej szatni dużo się działo. Tak samo było po piątkowej nocy, kiedy wygraliśmy z Gibraltarem. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak to się wszystko potoczyło" - powiedział Irlandczyk.

Dzięki dwóm zwycięstwom kadra Eire wciąż liczy się w walce o dwa miejsca dające awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy do Francji.

W tabeli grupy D prowadzą Niemcy z 19 punktami, dwa mniej zdobyła Polska, a Irlandia ma na koncie 15 "oczek".

Reklama

"Ostatnia seria pokazała, jak wyrównana jest nasza grupa. Szkotom ona nie wyszła, a my jesteśmy zadowoleni, że koło fortuny przekręciło się w naszą stronę" - stwierdził Coleman.

"Zamierzamy wygrać nasze kolejne spotkanie, a potem następne. Teraz zdobyliśmy sześć punktów, a do pojedynków - przeciwko Niemcom i Polsce - zamierzamy podejść w pełni skupieni, w pełni skoncentrowani. Jeszcze nic nie osiągnęliśmy" - dodał.

Irlandia zakończy udział w eliminacjach Euro 2016 meczami z Niemcami (8 października) w Dublinie i Polską (11 października) na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy D el. Euro 2016

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy