Reklama

Reklama

Hubert Małowiejski: Kazachowie potrafią napsuć sporo krwi

Szef banku informacji w reprezentacji Polski Hubert Małowiejski przyznał, że reprezentacja Kazachstanu, z którą "Biało-czerwoni" zagrają w niedzielę w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata 2018, jest dobrze zorganizowana w wielu elementach.

We wtorek Kazachowie przegrali w spotkaniu towarzyskim z Kirgistanem 0-2.

Reklama

"Na pewno wynik tego spotkania jest niespodzianką. Jednak trzeba patrzeć bardziej globalnie i brać pod uwagę więcej meczów niż jeden, bo we wtorek nasi najbliżsi rywale nie grali w podstawowym składzie. To nie był kluczowy mecz, jeśli chodzi o możliwości tego zespołu. Mecz z Kirgistanem był tylko towarzyski i przygotowywał Kazachów do tego, co czeka ich w niedzielę" - powiedział Małowiejski na środowej konferencji prasowej.

W eliminacjach do Euro 2016 Kazachstan z dorobkiem pięciu punktów zajął piąte miejsce w grupie A.

"Podobnie jak do każdego innego rywala, także do tego jesteśmy bardzo szczegółowo przygotowani. Kazachowie grając z mocnymi rywalami potrafią im napsuć sporo krwi. Przykładem były przegrane mecze z Holandią, Czechami oraz remis z Islandią w eliminacjach Euro 2016. Analizujemy to wszystko w połączeniu z wtorkowym spotkaniem z Kirgistanem" - ocenił członek sztabu szkoleniowego biało-czerwonych.

W rankingu FIFA reprezentacja Kazachstanu zajmuje 96. miejsce.

"To zespół dobrze zorganizowany w wielu elementach. Jak na drużynę, która nie awansowała do Euro 2016, traci mało goli. Nie tylko na własnym boisku, ale również na wyjeździe. Na pewno boisko w Astanie jest ich atutem, ale nie jedynym. To nie jest zespół o skali trudności Gibraltaru czy San Marino. Świadczą o tym zdobywane punkty w eliminacjach do ważnych turniejów" - podkreślił Małowiejski.

Piłkarze reprezentacji Polski w środę będą trenować na stadionie Polonii Warszawa. W piątek o godz. 15 wylecą czarterem do Kazachstanu, a w niedzielę o godz. 18 polskiego czasu zagrają w Astanie z gospodarzami.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu el. MŚ Kazachstan - Polska!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych


Dowiedz się więcej na temat: Hubert Małowiejski | piłkarska reprezentacja polski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje