Grali kadrowicze Fornalika, zobacz w jakiej są formie

Robert Lewandowski zdobył gola po asyście Łukasza Piszczka w spotkaniu Borussii Dortmund z Hannoverem 96 (1-1) w ekstraklasie Niemiec. Obaj piłkarze znajdują się w kadrze trenera Waldemara Fornalika na mecze z RPA (12.10, towarzyski) i Anglią (16.10, el. MŚ).

W tym samym meczu 67 minut w barwach Hannoveru rozegrał Artur Sobiech, który poważnie zagroził bramce mistrza Niemiec już w 5. minucie. Trzeci z Polaków broniących barw Borussii - Jakub Błaszczykowski - kilka minut przed przerwą opuścił boisko z powodu kontuzji kostki.

W poniedziałek rano przejdzie badania w Dortmundzie i wówczas zapadnie decyzja, czy weźmie udział w zgrupowaniu kadry.

Ligowe występy polskich piłkarzy powołanych na mecze z RPA (12.10, towarzyski) i Anglią (16.10, el. MŚ):

bramkarze

Tomasz Kuszczak (Brighton&Hove Albion FC) - 90 minut w meczu z Derby County (0-0)

Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) - na ławce rezerwowych w meczu z NAC Breda (4-0)

Łukasz Skorupski (Górnika Zabrze) - 90 minut w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (3-1)

obrońcy

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut i asysta w meczu z Hannoverem 96 (1-1)

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - 26 minut w meczu ze Standardem Liege (1-2)

Damien Perquis (Real Betis) - pauzował za czerwoną kartkę i nie wystąpił w meczu z Realem Sociedad (2-0)

Kamil Glik (Torino Calcio) - 90 minut w meczu z Cagliari (0-1)

Grzegorz Wojtkowiak (TSV 1860 Monachium) - 90 minut w meczu z Herthą Berlin (0-3)

Marcin Komorowski (Terek Grozny) - 90 minut i gol w meczu z FK Rostów (2-1)

Adam Danch (Górnik Zabrze) - 90 minut w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (3-1)

Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa) - 90 minut z Wisłą Kraków (2-1)

pomocnicy

Eugen Polanski (FSV Mainz) - 45. minut w meczu z Fortuną Duesseldorf (1-0)

Ariel Borysiuk (1. FC Kaiserslautern) - 90 minut w meczu z Ingolstadt (1-1)

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) - na ławce rezerwowych w meczu z Kasimpasą (1-0)

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - 39 minut z Hannoverem 96 (1-1)

Kamil Grosicki (Sivasspor) - 90 minut w meczu z Bursasporem (2-2)

Ludovic Obraniak (Girondins Bordeaux) - 90 minut w meczu z Stade Brest (1-1)

Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims) - 90 minut w meczu z Nice (3-1)

Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław) - 90 minut i gol w meczu z Polonią Warszawa (2-1)

Paweł Wszołek (Polonia Warszawa) - 90 minut i gol w meczu ze Śląskiem Wrocław (1-2)

napastnicy

Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - 90 minut i gol w meczu z Hannoverem 96 (1-1)

Artur Sobiech (Hannover 96) - 67 minut w meczu Borussią Dortmund (1-1)

Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów) - 90 minut i gol w meczu z PGE GKS Bełchatów (2-1)