Reklama

Reklama

Gorąca piłkarska sobota. Polska walczyła o półfinał Euro U21 i o Tokio 2020

Po niespodziewanych zwycięstwach nad Belgią (3-2), a zwłaszcza nad Włochami (1-0) Polska urosła do miana czarnego konia młodzieżowych mistrzostw Europy, rozgrywanych we Włoszech i w San Marino. Do postawienia kropki nad "i" zespół Czesława Michniewicza potrzebował w sobotę co najmniej remisu z w starciu z faworytem całego turnieju - Hiszpanią. Skończyło się jednak klęską 0-5. Marzenia o półfinale i awansie na igrzyska prysły.

Zobacz szczegóły z Euro U-21

Kliknij i zobacz zapis relacji na żywo

Na IO polska piłka jest nieobecna od zamierzchłych czasów igrzysk w Barcelonie, na których podopieczni Janusza Wójcika, z Jerzym Brzęczkiem w roli kapitana wywalczyli srebrne medale.

Tym razem poprzeczka wisiała wyjątkowo wysoko, jak przystało na tak zaszczytną stawkę, jaką są paszporty olimpijskie. Hiszpanie są naszpikowani gwiazdami, wycenianymi nawet na 50 mln euro. Siłą młodych Orłów miał być dobrze ustawiony, świetnie zgrany i wytrenowany zespół. Nie udało się.

Reklama

Piotr Urban, szef banku informacji w sztabie Czesława Michniewicza podkreślał przed meczem, że Hiszpanie bazują na posiadaniu piłki, lubują się w ataku pozycyjnym.

- Kreują przewagę na skrzydłach. Musimy być czujni w tych rejonach boiska - uczulał Urban.

Cała pierwsza jedenastka zespołu Luisa de la Fuente to klasowi i już uznani, mimo młodego wieku, piłkarze.

- Bryluje wśród nich Dani Ceballos. To wolny elektron, jak go określił trener Hiszpanii. Trudno przewidzieć, co Ceballos zrobi na boisku - przestrzegał Urban w rozmowie z TVP Info.

Hiszpanie nie zwykli z MME odpadać wcześniej niż w półfinale. Tegoroczne MME Hiszpanie zaczęli od porażki z Italią 1-3.

- W tamtym meczu Hiszpanie zaczęli bardzo dobrze, ale gdy Włosi ich potraktowali bezpardonowo, na co sędzia pozwolił, to zgaśli. To wielka sztuka, aby grać twardo, ale w ramach przepisów - uważa Urban.

Niestety, nasz zespół nie potrafił nawiązać walki z Hiszpanami i przygodę z Euro zakończył klęską 0-5.

MiBi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje