Reklama

Reklama

Głos oburzonych kibiców: W środę nas nie będzie!

Kpina, wstyd, skandal, żenada - takimi słowami oburzeni kibice opuszczający Stadion Narodowy w Warszawie oceniali odwołanie meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata Polska - Anglia. Wielu zapowiedziało, że w środę nie pojawi się na trybunach.

"Żenada roku, ale najbardziej szkoda ludzi, którzy przyjechali z odległych części Polski bądź przyszli z dziećmi. No i bardzo denerwujący jest brak decyzyjności. Można było o 21. ogłosić, że meczu dziś nie będzie. Patrząc na boisko nawet laicy byli o tym przekonani, a nie trzymać ludzi do 22." - powiedziała para kibiców z Warszawy.

Na pytanie, czy przyjdą jutro na stadion, odpowiedzieli: "Nie wiemy, mamy kłopot z dziećmi. Może PZPN albo FIFA wynajmą nam opiekunkę, to wtedy będziemy na trybunach".

Względnie spokojnie, ale i z wielkim rozgoryczeniem, decyzję o odwołaniu spotkania przyjęło dwóch 25-latków z Dąbrowy Górniczej.

Reklama

"Dzień zaczął się źle, bo pociąg spóźnił się 70 minut i zaczęliśmy się martwić, że możemy się spóźnić. Po czym okazuje się, że mecz jest opóźniony, a następnie w ogóle odwołany. To jakaś kpina. Wracamy do domu i jutro na pewno nie przyjedziemy, bo musimy być w pracy" - powiedzieli Michał i Piotr.

Ich zdaniem jednak "na takiej murawie" nie było sensu rozgrywać spotkania. "Dlaczego jednak nie zdecydowano się wcześniej na zamknięcie dachu? Jakoś trudno to sobie racjonalnie wytłumaczyć" - podkreślili.

"Nie rozegrać meczu na stadionie z zamykanym dachem to jakiś skandal. Skandal i wstyd. Wstyd na cały świat. Znowu będziemy pośmiewiskiem" - nie krył irytacji 26-letni Andrzej z Warszawy.

"Dramat! Więcej moja noga nie stanie na tym stadionie, nawet gdyby ktoś mi ufundował bilet albo dopłacił" - powiedział 36-letni Krzysztof ze Stalowej Woli, który z trojką swoich znajomych w środę nie przyjedzie ponownie do Warszawy.

Bardziej sarkastyczni i zdystansowani sympatycy futbolu nucili pod nosem: "Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało" albo mówili, że "przynajmniej nie przegraliśmy z Anglią, a z pogodą".

Mecz Polska - Anglia został przełożony na środę z powodu złego stanu murawy na Stadionie Narodowym. Spotkanie miało się rozpocząć o godz. 21, ale boisko było nasiąknięte wodą, a w kilku miejscach powstały olbrzymie kałuże. Sędziowie po trzykrotnej wizytacji murawy wraz z delegatem technicznym FIFA uznali, że spotkanie w takich warunkach nie może się odbyć i i zdecydowali o przełożeniu go na środę na godz. 17

"Polska" grupa el. MŚ - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Zobacz, jak relacjonowaliśmy wtorkowe wydarzenia na Stadionie Narodowym. Kliknij!

Zobacz zapis relacji z wtorkowych wydarzeń na Stadionie Narodowym wersji mobilnej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje