Reklama

Reklama

Gibraltar - Wyspy Owcze 1-4 w meczu towarzyskim

Piłkarze Gibraltaru, rywale Polski w eliminacjach mistrzostw Europy 2016, przegrali u siebie na obiekcie Victoria Stadium w towarzyskim meczu z Wyspami Owczymi 1-4 (1-2). Ich kolejnym rywalem będzie 5 marca Estonia.

Spotkanie, rozgrywane poza oficjalnym terminem FIFA, było drugim występem reprezentacji Gibraltaru. W listopadzie drużyna trenera Allena Buli zremisowała w Portugalii ze Słowacją 0-0.

W sobotę Gibraltar zdobył pierwszą bramkę na arenie międzynarodowej, prowadził 1-0, ale później inicjatywa zdecydowanie należała do rywali. Goście mogli wygrać jeszcze wyżej, ale m.in. nie wykorzystali rzutu karnego.

Reprezentacja Polski właśnie od meczu z Gibraltarem rozpocznie eliminacje Euro 2016. Spotkanie odbędzie się 7 września na przedmieściach portugalskiego Faro. Nowicjusze z Półwyspu Iberyjskiego będą występować na tym obiekcie we wszystkich meczach rozgrywanych "u siebie", ponieważ Victoria Stadium nie spełnia jeszcze wymogów UEFA.

Reklama

Oprócz Gibraltaru rywalami "Biało-czerwonych" w kwalifikacjach będą Niemcy, Irlandia, Szkocja i Gruzja.

W turnieju finałowym we Francji po raz pierwszy w historii mistrzostw Europy wystąpią aż 24 drużyny.

Gibraltar - Wyspy Owcze 1-4 (1-2)

Bramki: Roy Chipolina (21.) - Christian Holst (32., 67.), Joan Edmundsson (26.), Hallur Hansson (58.).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy