Reklama

Reklama

Franz się nie patyczkuje! Ze składu wyleciało sześciu!

Aż sześć zmian w wyjściowej "jedenastce" przed meczem Polski z Kanadą przeprowadził selekcjoner Orłów Franciszek Smuda! Do bramki wejdzie Wojciech Szczęsny, a zamiast Dariusza Dudki na środku pomocy zobaczymy Radosława Majewskiego!

"Franz" nie żartował, mówiąc że po słabym występie zawodnika będzie szybko reagował, a także, że da szanse każdemu spośród powołanych. Na treningu w miejscowości Brzoza pod Bydgoszczą Smuda zestawił nową "jedenastkę". Z ekipy, która wyszła na Rumunię ostali się tylko: kapitan Michał Żewłakow, Ludovic Obraniak, Kamil Kosowski oraz napastnicy Ireneusz JeleńRobert Lewandowski.

Jedyną wymuszoną zmianą jest zamiana kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego Sławomirem Peszko.

Reklama

Prawdopodobny skład Orłów na Kanadę:

Polska: Szczęsny - Rzeźniczak, Żewłakow, Sadlok, S. Gancarczyk - Peszko, Majewski, Obraniak, Kosowski - Jeleń, Lewandowski.

Sporą niespodzianką jest obecność w wyjściowej ekipie Macieja Sadloka z Ruchu Chorzów, który jest debiutantem w reprezentacji.

Przypomnijmy, że kłopoty z obroną zaczęły się po tym, jak kontuzji doznał Arkadiusz Głowacki i na dodatek okazało się, że Sebastian Boenisch nie zdąży załatwić formalności uprawniających go do gry w kadrze Polski.

- Sebastian załatwił już sobie polski paszport. Nie było z tym żadnego problemu, bo on przecież urodził się i kilka lat mieszkał w Polsce, jego rodzice są Polakami. Jednoznacznie stwierdził, że będzie grał dla Polski. Zresztą obiecał mi to nawet. Mam nadzieję, że zdania nie zmieni. W marcu wyślę mu powołanie na mecz Bułgarią - zapowiedział w programie Cafe Futbol Polsatu Sport Franciszek Smuda.

Zobacz także:

Jeleń nie trenował. Czy zagra z Kanadą?

Kosowski: Straszny pesymizm wokół kadry

Smuda zmienił sporo, ale musi być stanowczy wobec PZPN-u!

Kadra Smudy trenuje przed Kanadą

Franz: Już wiem jak zbuduję kadrę na Puchar Króla!

Na kartoflisku od "Orłów" lepsza Rumunia

Obraniak: Mam duże kłopoty z trenrem

Błaszczykowski: Zamiast kibicować, urządzali "szopki"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy