Reklama

Reklama

Frankowski: Tak powinniśmy zagrać przeciw Anglii

Tomasz Frankowski nie miał żadnego kompleksu Anglii. Filigranowy napastnik jako ostatni strzelił gola "Wyspiarzom", kończąc strzałem lewą nogą akcję Kamila Kosowskiego. Było to w ostatniej naszej konfrontacji z Anglikami, którą 12 października 2005 r. w Manchesterze przegraliśmy 1-2.

Polska pokona Anglię? Weź udział w dyskusji na forum!

Zapytaliśmy byłego trenera napastników reprezentacji Polski, a obecnie piłkarza Jagiellonii, jak powinniśmy zagrać z Anglią. - Spodziewam się, że Waldemar Fornalik ma plan zaskoczenia przeciwnika stawiając na młodych skrzydłowych. To może być nasza silna broń - powiedział nam "Franek Łowca Bramek". - Liczę też na to, że Robert Lewandowski wykorzysta którąś z sytuacji, bo fakt, że potrafi sobie je wypracowywać, wszyscy znamy.

Reklama

- Nie da się ukryć, że problemów nie brakuje, bo i obrona ostatnio nie grała w optymalnym składzie, a przede wszystkim kontuzjowany jest Kuba Błaszczykowski, który zaliczył świetne dwa miesiące w Borussii. Ale kłopoty to nasza polska specjalność. Właśnie w takich momentach potrafiliśmy wychodzić na prostą i wierzę, że tak będzie również tym razem - nie kryje Tomasz Frankowski.

Jaki wynik nos "Franka" przewiduje? - Chciałbym żebyśmy wygrali 2-0, ale rozum podpowiada mi  bezbramkowy remis - zaznacza.

Tomasz ma swój wymarzony scenariusz na dzisiejsze starcie z Waynem Rooneyem i spółką. - Ważne jest, abyśmy w miarę szybko i jako pierwsi strzelili bramkę. Wówczas będzie nam się lepiej grało - przy wspaniałym dopingu łatwo będzie wyprowadzać kontry - tłumaczy Frankowski.

Snajper "Jagi" nie chce rozwiązywać dylematu na temat kto powinien zagrać za Kubę Błaszczykowskiego: Kamil Grosicki, czy Paweł Wszołek. - W meczu z RPA każdy z nich postarał się, aby trener Fornalik zapisał w notesie jakieś plusy. Dlatego selekcjoner zadecyduje po analizie tego, co zobaczył podczas wszystkich treningów - uważa Tomasz Frankowski.

Michał Białoński

Sprawdź, gdzie w telewizji obejrzysz mecze eliminacji MŚ

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Polska - Anglia. Początek we wtorek o godz. 21

Śledź relację na żywo z meczu Polska - Anglia również na urządzeniu mobilnym

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje