Reklama

Reklama

Fornalik przed Urugwajem: Zaczniemy w najsilniejszym składzie

- Czeka nas bardzo istotny sprawdzian. Gramy z silną drużyną, która zajęła czwarte miejsce na mistrzostwach świata i wygrała Copa America. Może ostatnie jej mecze nie były skuteczne, co nie znaczy, że były złe - ocenił trener reprezentacji Polski Waldemar Fornalik przed środowym towarzyskim meczem z Urugwajem w Gdańsku.

- Z racji tego, że ta drużyna zajęła czwarte miejsce na mistrzostwach świata i wygrała Copa America, jest papierowym faworytem, ale ja wierzę w nasz zespół, i w to, że potrafimy grać w piłkę. Postaramy się sprawić niespodziankę - zapewniał trener naszej kadry.

- Będziemy chcieli rozpocząć mecz w najsilniejszym składzie, na jaki nas obecnie stać - przekonywał Fornalik. - Do meczu z Ukrainą jest wprawdzie mało meczów, ale dużo czasu, więc co do składu na spotkanie z nią, będziemy kierować się aktualną formą piłkarzy.

Reklama

Trener naszej kadry dodał, że ostateczna decyzja o tym, czy powracający po kontuzji Jakub Błaszczykowski wystąpi przeciwko Urugwajowi, zapadnie dziś po treningu lub dopiero w dniu meczu. - Co do obsady bramki, to nie wykluczam, że zagrają obydwaj bramkarze - Przemysław Tytoń i Tomasz Kuszczak - powiedział.

Fornalik przekonywał, że byłoby zbyt dużym uproszczeniem mówić, że powołał do kadry Piotra Brożka dlatego, że gra w drużynie z Gdańska i miał blisko na zgrupowanie. - Kilka miesięcy temu nie było jeszcze takiego pomysłu, ale ostatnio szukaliśmy lewonożnego piłkarza na tę pozycję - wyjaśnił.

Napastnik reprezentacji Polski Robert Lewandowski wskazywał na to, że jutrzejsi rywale mają nie tylko klasowych napastników, ale także i obrońców. - Nie tylko w ofensywie prezentują się bardzo dobrze, ale także w obronie. W jutrzejszym meczu możemy mieć problemy ze stwarzaniem sytuacji strzeleckich - powiedział Robert Lewandowski, który w środę będzie miał szansę na 50. występ w reprezentacji.

Polska grała z Urugwajem tylko dwa razy. Oba mecze odbyły się w Montevideo. 16 lutego 1986 roku zremisowaliśmy 2-2 po dwóch trafieniach Krzysztofa Barana, a 29 listopada 1992 roku wygraną dał nam Dariusz Gęsior (1-0).

Mecz transmitowany będzie przez TVP i Polsat Sport.

INTERIA.PL zaprasza na relację NA ŻYWO z meczu Polska - Urugwaj. Początek w środę o 20.45

Polska czy Urugwaj? Typuj!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje