Reklama

Reklama

Fomienko: Polacy będą próbowali się zemścić

- Podczas piątkowego meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2014 w Charkowie Polacy zechcą się odegrać za marcową porażkę na Stadionie Narodowym w Warszawie - ocenił trener reprezentacji Ukrainy Mykoła Fomienko.

W poniedziałek kadra przeprowadziła otwarty trening w bazie klubu Dynamo Kijów w Konczej Zaspie na obrzeżach stolicy Ukrainy.

- Póki Polacy mają szanse na awans, będą próbowali zemścić się za porażkę. To nie będzie prosta gra. Nie można powiedzieć, że zawodnicy będą zrelaksowani psychicznie - powiedział Fomienko na konferencji prasowej.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy H eliminacji MŚ 2014

Reklama

Selekcjoner umówił się z piłkarzami, że każdy mecz eliminacji będzie traktowany przez nich jako decydujący. - Wszystkie drużyny mają jeszcze szanse trafić na mistrzostwa świata - zaznaczył.

Fomienko pozytywnie ocenił postanowienie FIFA o zawieszeniu decyzji o zamknięciu dla publiczności meczu w Charkowie, co było następstwem rasistowskich zachowań ukraińskich kibiców podczas meczu el. MŚ z San Marino (9-0) we Lwowie 6 września.

- Wyobraźcie sobie, że jesteście z kimś umówieni, a ten ktoś nie przychodzi na spotkanie. Piłkarze grają dla kibiców. Nie bez przyczyny kibiców nazywa się dwunastym zawodnikiem. Czym jest piłka nożna bez emocji? - pytał.

Szkoleniowiec nie chciał mówić, którzy piłkarze zagrają w podstawowym składzie w spotkaniu z Polską. - Wystawimy graczy biorąc pod uwagę słabe i mocne strony przeciwnika - uciął.

Mecz w Charkowie ma kluczowe znaczenie dla obu zespołów. Po ośmiu kolejkach eliminacji Ukraina z 15 pkt zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy H. Taki sam dorobek ma Czarnogóra, a punkt więcej zgromadziła prowadząca Anglia (15 października w ostatniej kolejce zagra z Polską na Wembley). Czwarta z 13 pkt jest Polska. Wszystkie cztery zespoły mają jeszcze szanse na awans do mundialu w Brazylii.

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Ukraina - Polska. Początek 11 października o 20

Relację na żywo można też śledzić na urządzeniach mobilnych

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Anglia - Polska. Początek 15 października o 21

Relację na żywo można też śledzić na urządzeniach mobilnych

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama