Reklama

Reklama

Euro U21 2017. Milik i Zieliński nie zagrają w Polsce?

Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik mogą nie wystąpić w młodzieżowych mistrzostwach Europy w Polsce. Włoskie media donoszą, że temu pomysłowi sprzeciwia się Maurizio Sarri, szkoleniowiec SSC Napoli.

Serie A - sprawdź wyniki, terminarz, tabelę

16 czerwca rozpocznie się młodzieżowe Euro, które odbędzie się w Polsce. Trener Marcin Dorna ma silny skład, ale liczy, że drużyną wzmocnią też piłkarze, którzy na co dzień występują w pierwszej reprezentacji Polski.

Mogliby to być Bartosz Kapustka, Karol Linetty, Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Pierwszy już dostał powołanie od Dorny, a trzej kolejni mieliby wzmocnić zespół już przed samym turniejem.

Reklama

Przeciwnikiem tego pomysłu jest szkoleniowiec neapolitańczyków Maurizio Sarri - donosi dziennik "La Repubblica". Trener Napoli nie chce, by Polacy, których trenuje, po wyczerpującym sezonie wzięli jeszcze udział w młodzieżowym Euro.

Ostatnia kolejka Serie A zaplanowana jest na 28 maja, trzy tygodnie przed rozpoczęciem mistrzostw. Oznacza to, że Milik z Zielińskim zaraz po zakończeniu sezonu pojechaliby na zgrupowanie dorosłej reprezentacji Polski przed meczem z Rumunią (10 czerwca), a kilka dni później dołączyliby do młodzieżowców.

Faktycznie nie mieliby ani chwili wytchnienia, ale to dla nich nie jest pierwszyzna. Poprzednie wakacje też spędzili z reprezentacją Polski, bo byli w kadrze na Euro 2016. Nie wiadomo też, jak na ewentualne powołanie do młodzieżówki zareagowaliby sami zawodnicy, którzy straciliby drugie z rzędu wakacje.

Kadra Marcina Dorny lada dzień rozegra dwa ostatnie sparingi przed czerwcowym turniejem. Najpierw w Krakowie zmierzy się z Włochami w Krakowie (23 marca, godz. 20.45) i Czechami w Kielcach (27 marca, godz. 17).

ŁS

Reklama

Reklama

Reklama