Reklama

Reklama

Euro 2020. Polska w drugim koszyku

​Zakończyła się faza grupowa eliminacji mistrzostw Europy w 2020 roku. Poznaliśmy 20 finalistów przyszłorocznego turnieju, pozostałych czterech wyłonią wiosenne baraże. Już 30 listopada (18:00) w Bukareszcie odbędzie się losowanie grup turnieju finałowego, w którym reprezentacja Polski znajdzie się w drugim koszyku.

Koszyki


O podziale na koszyki w losowaniu finałów ME decydują kolejno: miejsce w grupie eliminacyjnej, liczba punktów (bez meczów z szóstą drużyną grupy), różnica bramek, liczba zdobytych bramek, liczba zdobytych bramek wyjazdowych, liczba wygranych, liczba wyjazdowych wygranych, żółte i czerwone kartki, pozycja rankingowa w Lidze Narodów 2018/19.

 1. Belgia      1  8 24 27- 3    
2. Włochy 1 8 24 26- 4 A
3. Anglia 1 8 21 37- 6 D
4. Niemcy 1 8 21 30- 7 F
5. Hiszpania 1 8 20 22- 5 E
6. Ukraina 1 8 20 17- 4
-----------------------------
7. Francja 1 8 19 19- 4
8. Polska 1 8 19 13- 5
9. Szwajcaria 1 8 17 19- 6
10. Chorwacja 1 8 17 17- 7
11. Holandia 2 8 19 24- 7 C
12. Rosja 2 8 18 19- 8 B
-----------------------------
13. Portugalia 2 8 17 22- 6
14. Turcja 2 8 17 10- 3
15. Dania 2 8 16 23- 6 B
16. Austria 2 8 16 13- 8
17. Szwecja 2 8 15 16- 9
18. Czechy 2 8 15 13-11
-----------------------------
19. Walia 2 8 14 10- 6
20. Finlandia 2 8 12 11-10
21. zwycięzca baraży A
22. zwycięzca baraży B
23. zwycięzca baraży C
24. zwycięzca baraży D
Kolejno: miejsce w rankingu, kraj, miejsce w tabeli grupy, liczba meczów, liczba punktów, bilans bramkowy.

Turniej finałowy

Mistrzostwa Europy 2020 zostaną rozegrane w 12 krajach. Jeżeli reprezentacja kraju, w którym będą rozgrywane mecze grupowe, awansuje do turnieju finałowego, będzie automatycznie przydzielona do odpowiedniej grupy.

Grupa A (Baku i Rzym) - Włochy, (koszyk 2), (koszyk 3), Walia/Finlandia
Grupa B (Kopenhaga i Sankt Petersburg) - Belgia, Rosja, Dania, Walia/Finlandia
Grupa C (Amsterdam i Bukareszt) - Ukraina, Holandia, (koszyk 3), zwycięzca baraży A/D
Grupa D (Glasgow i Londyn) - Anglia, (koszyk 2), (koszyk 3), zwycięzca baraży C
Grupa E (Bilbao i Dublin) - Hiszpania, (koszyk 2), (koszyk 3), zwycięzca baraży B
Grupa F (Budapeszt i Monachium) - Niemcy, (koszyk 2), (koszyk 3), zwycięzca baraży A/D

Rosja z przyczyn politycznych nie może grać w jednej grupie z Ukrainą oraz Kosowem.

Każdy z gospodarzy rozegra co najmniej dwa mecze we własnym kraju:
- jeżeli obaj gospodarze grupy awansują bezpośrednio lub obaj awansują do baraży, losowanie zdecyduje, kto zagra trzy mecze u siebie
- jeżeli jeden z gospodarzy awansuje bezpośrednio, a drugi do baraży (lub nie awansuje), reprezentacja, która awansowała bezpośrednio, rozegra trzy mecze grupowe u siebie
- jeżeli jeden gospodarz awansuje do baraży, a drugi nie awansuje, zagra on wszystkie mecze na własnym stadionie

Trzy mecze u siebie na pewno zagrają Włochy w grupie A (Azerbejdżan odpadł), Holandia w grupie C (Rumunia zagra w barażach), Anglia w grupie D (Szkocja zagra w barażach), Hiszpania w grupie E (Irlandia zagra w barażach) i Niemcy w grupie F (Węgry zagrają w barażach). O tym, kto zagra trzy mecze u siebie w grupie B (Dania i Rosja awansowały bezpośrednio), zdecyduje losowanie 22 listopada (12:00) w Nyonie.

Baraże

Losowanie brakujących par barażowych oraz gospodarzy finałowych spotkań barażowych odbędzie się 22 listopada (12:00) w Nyonie.

Baraże o cztery miejsca w finałach będą odbywać się w czterech ścieżkach, których zwycięzcy awansują do ME - po jednej dla każdej dywizji Ligi Narodów.

W każdej ze ścieżek (A, B, C i D) zagrają po cztery zespoły z danej dywizji (zwycięzcy grup). Jeżeli zwycięzca grupy Ligi Narodów zakwalifikował się do turnieju finałowego ME przez eliminacje, jego miejsce w barażach zajmie następna najwyżej sklasyfikowana drużyna z danej dywizji. Jeżeli w danej dywizji nie będzie już drużyn, które nie zakwalifikowały się do finałów ME, wówczas w ich miejsce zagrają drużyny z kolejnej dywizji (niższej).

Pary półfinałowe zostaną utworzone na podstawie rankingu Ligi Narodów (najlepsza drużyna - czwarta, druga - trzecia). W półfinałach i finałach zostanie rozegrane jedno spotkanie - w półfinałach na terenie wyżej rozstawionej drużyny, gospodarze finałów zostaną wylosowani.

Półfinały zostaną rozegrane 26 marca, a mecze finałowe 31 marca 2020 roku.

Losowanie zdecyduje, które trzy drużyny z grona Bułgaria, Izrael, Węgry i Rumunia zostaną przeniesione z baraży C do baraży A.

Baraże A

(jeżeli Bułgaria zostanie w C)
Islandia - Rumunia
Izrael - Węgry

(jeżeli Izrael zostanie w C)
Islandia - Rumunia
Bułgaria - Węgry

(jeżeli Węgry zostaną w C)
Islandia - Rumunia
Bułgaria - Izrael

(jeżeli Rumunia zostanie w C)
Islandia - Węgry
Bułgaria - Izrael

Baraże B

Bośnia i Hercegowina - Irlandia Północna
Słowacja - Irlandia

Baraże C

Szkocja - Bułgaria/Izrael/Węgry/Rumunia
Norwegia - Serbia

Baraże D

Gruzja - Białoruś
Macedonia Północna - Kosowo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL