Reklama

Reklama

Euro 2020. Jerzy Brzęczek: W naszej grupie mamy nieprzyjemnych i niewygodnych rywali

Reprezentacja Polski na Euro 2020 zagra z Hiszpanią, Szwecją oraz jednym zespołem z baraży. Selekcjoner Orłów - Jerzy Brzęczek w rozmowie stwierdził, że wylosowaliśmy bardzo nieprzyjemnych rywali.

Zobacz więcej o losowaniu Euro 2020!

Reklama

Reprezentacja Polski w fazie grupowej zmierzy się z Hiszpanią, Szwecją i jedną z drużyn, które grają w barażach.

- Myślę, że wszystkie grupy będą bardzo ekscytujące. W naszej mamy bardzo nieprzyjemnych i niewygodnych rywali. Dla reprezentacji i dla mnie spotkania z Szwecją na pewno nie są optymalne, ale nie będziemy ich traktować w kategorii jakiegoś rewanżu - stwierdził Brzęczek w rozmowie z TVP Sport.

- W pierwszym koszyku wszystkie drużyny, które były możliwe do wylosowania, są na światowym poziomie, dla mnie mecz z Hiszpanią to też jest szansa na rewanż za finał igrzysk olimpijskich. Ich obecny trener Luis Enrique grał w tym zespole i ciekawe jest to, że na najbliższym Euro spotkamy się jako trenerzy. Na pewno są jednym z faworytów do wygrania turnieju. Statystyki spotkań z Hiszpanią nie są dla nas korzystne, jednak piłka nożna to tak piękny sport, że wszystko może się wydarzyć. Jednak zdajemy sobie sprawę, że musimy być maksymalnie zmobilizowani na mecz z Hiszpanią i wznieść się na nasz najwyższy poziom sportowy - dodał selekcjoner Polski.

Brzęczek został również zapytany o wybór bazy reprezentacji Polski.

- Logistycznie było to dla nas bardzo dobre losowanie. Teraz będziemy pracować nad doborem miejsc i spotkań towarzyskich. Musimy dokonać pewnych korekt, bo mieliśmy już prawie dopięty mecz towarzyski z Szwecją. Najbardziej rozsądną bazą będzie Dublin, bo gramy tam dwa mecze - zakończył rozmowę z TVP szkoleniowiec.

Więcej informacji o reprezentacji Polski

Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Brzęczek | Euro 2020 | Polska | Hiszpania | Szwecja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje