Reklama

Reklama

Euro 2016. Irlandia Północna bije rekord i czeka na Polskę

Irlandia Północna, z którą Polacy zmierzą się w pierwszym meczu mistrzostw Europy, bije rekordy. Podopieczni trenera Michaela O'Neilla wygrali 1-0 ze Słowenią, co oznacza, że od dziesięciu spotkań są niepokonani!

Grupa C mistrzostw Europy - sprawdź, kiedy gramy!

Po losowaniu grup mistrzostw Europy nad Wisłą zapanowała euforia. Bo jeśli mielibyśmy nie pokonać Irlandii Północnej w meczu otwarcia, to kogo? Problem w tym, że Brytyjczycy wcale nie są tak słabi, jak polskim kibicom się wydawało.

W poniedziałek Irlandczycy pokonali przyzwoitą Słowenię 1-0, a był to ich dziesiąty mecz z rzędu bez porażki! Taki bilans musi robić wrażenie, mimo że rywale nie powalali na kolana.

Jeśli jednak Irlandczycy złapią pewność siebie i nie przegrają aż do mistrzostw Europy, morale może okazać się ich największą bronią w starciu z Polakami 12 czerwca w Nicei. Nasi grupowi rywale zagrają jeszcze dwa towarzyskie mecze - z Białorusią (27 maja) i Słowacją (4 czerwca). I w obu tych spotkaniach to raczej Brytyjczycy powinni być faworytami.

Prasa w Irlandii Północnej już wpadła w euforię. Sugeruje, że ich reprezentacja ma duże szanse na pokonanie Polaków w meczu otwarcia grupy C podczas mistrzostw Europy. Irlandczycy dodają, że zaledwie punkt w kolejnych dwóch meczach wystarczy, by wyjść z grupy. Plan jest ambitny, ale co na to Polacy?

Kadra Adama Nawałki również zachwyca w sparingach przed turniejem. Może jej rywale nie byli najmocniejsi, ale w dwóch marcowych meczach towarzyskich zwycięstwa 1-0 z Serbią i 5-0 z Finlandią także odbiły się głośnym echem w Europie.

10 ostatnich meczów Irlandii Północnej:

2-1 z Finlandią, 0-0 ze Szkocją, 0-0 z Rumunią, 3-1 z Wyspami Owczymi, 1-1 z Węgrami, 3-1 z Grecją, 1-1 z Finlandią, 1-0 z Łotwą, 1-1 z Walią, 1-0 ze Słowenią.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy