Reklama

Reklama

Euro 2016. Grali w eliminacjach, teraz mają problem. Z kogo zrezygnuje Adam Nawałka?

Jeden strzelił gola Niemcom, innemu plany pokrzyżowała kontuzja, a kolejny jest na dobrej drodze, by jednak wrócić do reprezentacji. Jedno jest pewne - kadra na Euro 2016 nie jest z gumy i część zawodników, którzy wywalczyli awans, w czerwcu będzie mogła pojechać na wakacje, choć pewnie niezbyt udane. Którzy?

 

Krzysztof Mączyński

Nazywany ulubieńcem Adama Nawałki. Gdy selekcjoner zaczynał być krytykowany za wystawianie pomocnika Wisły, Mączyński odwdzięczył się "złotą asystą" przy golu Roberta Lewandowskiego. Dzięki temu trafieniu Polska pokonała Irlandię i awansowała do Euro 2016.

Dziś Mączyński ma jednak duże problemy. W styczniu przeszedł artroskopię kolana i do dziś nie wrócił do gry. Na razie ćwiczy indywidualnie i nie wiadomo w jakiej będzie formie, gdy trener Nawałka będzie rozsyłał powołania na ostatnie zgrupowanie przed Euro 2016.

Reklama

Czytaj dalej


Sebastian Mila

Był na ustach wszystkich, gdy strzelił bramkę w spotkaniu z Niemcami. Później otrzymywał powoływania na kolejne zgrupowania, ale teraz ma problem.

Trener Adam Nawałka nie zaprosił go na ostatnie sparingi z Serbią i Finlandią, bo 34-letni pomocnik zimą w Lechii Gdańsk gra w kratkę. Jeśli to się nie zmieni, Mila do Francji nie pojedzie.

Czytaj dalej

Sławomir Peszko

Jeszcze gorzej ma się sytuacja kolegi Mili z Lechii Gdańsk. O Peszce - z przymrużeniem oka - mówiło się, że dostaje powołania, bo jest kolegą Roberta Lewandowskiego. Na meczu z Serbią Peszko był, ale tylko prywatnie.

Pomocnik Lechii zjawił się tylko na trybunach, do kadry trener Adam Nawałka go nie powołał. Podczas eliminacji zaliczył epizody z Niemcami i Irlandią, ale wiele wskazuje, że na tym jego przygoda z kadrą się skończy, bo ostatnio nawet w klubie ma problemy z grą.

CZYTAJ DALEJ

Paweł Olkowski

Jesienią grał w podstawowym składzie, ale wiosną rzadko odrywa się od ławki FC Koeln. - Czarno to wszystko widzę - mówił w rozmowie z Interią Radosław Gilewicz, były reprezentant Polski i specjalista od Bundesligi.

Dziś sytuacja Olkowskiego niewiele się zmieniła i z kandydata do gry na prawej stronie podczas Euro 2016, stał się zawodnikiem, który prawdopodobnie będzie musiał przełknąć gorzką pigułkę.

CZYTAJ DALEJ


Łukasz Szukała

Kandydat na podstawowego środkowego obrońcę reprezentacji Polski, teraz nie dostał nawet powołania na zgrupowanie.

Wygląda jednak na to, że Szukała nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, bo właśnie zaczął grać w podstawowym składzie Osmalinsporu. Wystąpił w dwóch spotkaniach, oba jego zespół wygrał i jeśli Szukała dalej będzie sią tak spisywał, to wakacji na czerwiec jeszcze nie powinien sobie rezerwować.

CZYTAJ DALEJ

Karol Linetty

Tu już mówimy o sporym pechu. Linetty był nawet podstawowym zawodnikiem kadry w kluczowym meczu eliminacji Euro 2016 z Irlandią, później zagrał z Islandią i Czechami, więc dostał też powołanie na ostatnie zgrupowanie.

Plany pokrzyżowała mu jednak kontuzja. W meczu ligowym złamał żebro, a ból był tak duży, że musiał zrezygnować z wyjazdu na kadrę. - Mam nadzieję, że w przerwie na reprezentacje Karol się wyleczy, żebro się zrośnie i będziemy mieli z niego pożytek w końcówce sezonu. Podobnie jak reprezentacja - mówił Jan Urban, trener Lecha.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL