Reklama

Reklama

Euro 2016: boisko dla reprezentacji Polski będzie gotowe w maju

Przed Euro 2016 wszystko w polskiej reprezentacji musi być dopięte na ostatni guzik. Za miesiąc zakończona zostanie budowa boiska przy hotelu w Arłamowie, gdzie 23 maja Orły rozpoczną ostatnie zgrupowanie przed mistrzostwami Europy.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Reklama

- Obecnie przygotowywana jest warstwa wegetatywna. To ostatnia warstwa przed położeniem rolek naturalnej murawy. Myślę, że w ciągu najbliższych trzech tygodni murawa zostanie położona i będzie można zaczekać, aż trawa się ukorzeni. Wówczas będziemy już tylko czekać na naszą kadrę narodową - poinformował dyrektor generalny hotelu Arłamów Piotr Ledworuch.

Przed wyborem tego obiektu na ośrodek przygotowań do Euro 2016 delegacja PZPN sześciokrotnie wizytowała hotel. Natomiast selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka był raz i postawił warunek budowy boiska z naturalną murawą.

- Kiedy trener Nawałka przyjechał na wizytację i obejrzał teren oraz hotel, wszystko mu się podobało. Jedynym mankamentem był fakt, że posiadamy tylko boisko ze sztuczną nawierzchnią. Zapytał, czy będziemy w stanie przygotować boisko z naturalną murawą, ponieważ zawodnicy nie mogą trenować na sztucznej - wspomniał Ledworuch.

Właśnie budowa boiska była największym wyzwaniem dla kierownictwa hotelu.

- Nie mieliśmy na to wiele czasu. Ostatnia wizyta przedstawicieli PZPN była w grudniu i wówczas podpisaliśmy umowę. Na przygotowanie boiska zostały nam tylko cztery miesiące. Dlatego było to duże wyzwanie pod kątem organizacyjnym i zaangażowaliśmy do tego projektu szereg osób. Jednak możemy powiedzieć, że wszystko jest na dobrej drodze - podkreślił.

Dzięki temu murawa będzie gotowa do użytku w połowie maja.

- Tak naprawdę boisko będzie gotowe za cztery tygodnie, ale my dajemy sobie jeszcze dwa na ukorzenienie się trawy, aby zawodnicy mogli trenować u nas z pełnym impetem. Do 15-16 maja wszystko będzie już gotowe, a reprezentacja przyjedzie do nas 23 maja - zaznaczył dyrektor generalny obiektu.

Po zgrupowaniu "Biało-czerwonych" boisko będzie wykorzystywane przez drużyny klubowe.

- Mamy już zapytania z klubów Ekstraklasy, więc boisko na pewno będzie wykorzystywane - podsumował Ledworuch.

Reprezentacja Polski będzie przebywać w hotelu Arłamów od 23 do 31 maja. Wcześniej spotka się na krótkim zgrupowaniu regeneracyjnym w Juracie. Po pobycie w Bieszczadach zagra przed wylotem do Francji jeszcze dwa sparingi - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i pięć dni później z Litwą w Krakowie.

Dowiedz się więcej na temat: Adam Nawałka | reprezentacja Polski | Euro 2016

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama