Reklama

Reklama

El. MŚ 2018: reprezentacja Polski zaczyna zgrupowanie przed Armenią i Czarnogórą

Piłkarze reprezentacji Polski rozpoczynają w poniedziałek zgrupowanie w Warszawie przed czwartkowym wyjazdowym meczem z Armenią w eliminacjach mistrzostw świata. Trzy dni później podejmą u siebie Czarnogórę.

Pierwsza część zgrupowania jest krótka. Na poniedziałek zaplanowano zbiórkę w jednym z warszawskich hoteli, na wtorek konferencję prasową i trening, a w środę rano kadrowicze odlecą do Erywania.

Niektórzy piłkarze są już w Warszawie, jak Łukasz Piszczek, Kamil Grosicki czy Łukasz Fabiański. Wielu innych w niedzielę rozgrywało jeszcze mecze ligowe w swoich klubach.

W poniedziałek wszyscy stawią się na zgrupowaniu. Jako jeden z pierwszych, już w niedzielę, zameldował się w hotelu Maciej Rybus. Piłkarz Lokomotiwu Moskwa narzekał ostatnio na kontuzję, ale wciąż jest nadzieja, że będzie zdolny do gry w najbliższych spotkaniach kadry.

Reklama

- Zawodnicy powinni stawić się w hotelu do godz. 19.30. Nie spodziewamy się zmiany planu, nikt nie zgłaszał potrzeby późniejszego przybycia - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

Trener Adam Nawałka nie będzie mógł skorzystać z Arkadiusza Milika i Artura Jędrzejczyka, którzy leczą kontuzje.

Polscy piłkarze po ośmiu kolejkach kwalifikacji mistrzostw świata prowadzą w tabeli grupy E z dorobkiem 19 punktów. O trzy wyprzedzają Czarnogórę i Danię, które zagrają ze sobą w czwartek w Podgoricy.

"Biało-Czerwoni" mogą wywalczyć bezpośredni awans na mundial w Rosji już w czwartek. Stanie się tak, jeśli wygrają z Armenią, a w Czarnogórze padnie remis.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy E el. MŚ 2018

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL