Reklama

Reklama

El. MŚ 2018. Nicklas Bendtner powołany na mecz Polską

Nicklas Bendtner został dodatkowo powołany do kadry Danii (która 1 września zagra z Polską w eliminacjach do MŚ) po tym, jak miejsce zwolnił kontuzjowany Yussuf Poulsen. Ostatni mecz w reprezentacji były napastnik Arsenalu Londyn rozegrał 21 miesięcy temu.

Bendtner nie znalazł się na liście kadrowiczów ogłoszonej w poniedziałek, a selekcjoner Age Hareide został przez media skrytykowany za niekorzystanie z dostępnej "największej duńskiej gwiazdy". W niedzielę Duńska Federacja Piłkarska (DBU) ogłosiła skorygowaną kadrę z Bendtnerem, którego Hareide powołał w miejsce kontuzjowanego Yussufa Poulsena.

Były napastnik Arsenalu (2005-2014) od marca występuje w norweskim Rosenborgu Trondheim, dokąd przeszedł z Nottingham Forrest.

W reprezentacji Danii Bendtner rozegrał 74 spotkania i strzelił 29 bramek, ale po raz ostatni wystąpił 17 listopada 2015 roku, jeszcze za czasów trenera Mortena Olsena. Był to rewanż w barażu eliminacji mistrzostw Europy 2016, który Dania przegrała w Kopenhadze ze Szwecją 1:2, po remisie w Sztokholmie 2:2.

Reklama

Norweg Age Hareide, który objął stanowisko selekcjonera w styczniu 2016 roku, od początku nie widział miejsca dla, jak powiedział, "niedotrenowanego, rozkapryszonego gwiazdora i skandalisty prowadzącego zbyt rozrywkowy tryb życia".

Bendtner w 18 meczach w barwach Rosenborga strzelił już dziesięć bramek, ostatnią w czwartek w zwycięskim meczu eliminacji Ligi Europejskiej z Ajaksem Amsterdam (3:2). Na trybunie stadionu w Trondheim obecny był Hareide.

Po sześciu kolejkach eliminacji MŚ 2018 w tabeli grupy E prowadzi Polska z 16 punktami, przed Danią i Czarnogórą, które zdobyły po dziesięć, Rumunią i Armenią z sześcioma i Kazachstanem z dwoma punktami.

Sytuacja w "polskiej" grupie eliminacji mundialu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL