Reklama

Reklama

El. MŚ 2014 - Piechniczek: Wierzę w wygraną z Ukrainą

Piłkarska reprezentacja Polski jest już w Charkowie, gdzie w piątek zagra z Ukrainą w eliminacjach mistrzostw świata. - Mam nadzieję, że przyniosę szczęście. Wierzę w wygraną, inaczej bym się tu nie wybierał - powiedział były trener Polaków Antoni Piechniczek.

Czwartkowy czarterowy lot z Warszawy do Charkowa trwał niemal dokładnie tyle, ile mecz z przerwą. Na wysokości 10,5 km kapitan wraz załogą życzyli drużynie trenera Waldemara Fornalika, by wracała do kraju po spotkaniu w świetnym humorze.

Zdaniem Piechniczka, dla selekcjonera najgorsza jest noc poprzedzająca ważny mecz. - I taka czeka dziś Waldemara Fornalika. Wierzę, że wygramy Charkowie i wtorkowe spotkanie z Anglią w Londynie nie będzie miało wyłącznie prestiżowego znaczenia, tylko sportowe. Nie byłem z zawodnikami podczas zgrupowania, ale z tego co widzę atmosfera jest bojowa. Teraz tę mobilizację trzeba przełożyć na grę - dodał były szkoleniowiec reprezentacji, który doprowadził ją do trzeciego miejsca w MŚ 1982.

Reklama

Polskich piłkarzy w czwartek wieczorem czeka trening na stadionie Metalista, gdzie rozegrany zostanie mecz.

Po ośmiu kolejkach liderem grupy H jest Anglia (16 punktów), przed Ukrainą (15), Czarnogórą (15) i Polską (13). W piątek o 20.00 czasu polskiego "Biało-czerwoni" zagrają z Ukrainą, a godzinę później Anglicy podejmą Czarnogórę. Wszystkie te zespoły mają jeszcze szansę na awans do finałów MŚ. Ukraińcy w ostatniej kolejce zmierzą się na wyjeździe z najsłabszym rywalem z grupie San Marino.

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Ukraina - Polska. Początek 11 października o 20

Relację na żywo można też śledzić na urządzeniach mobilnych

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Anglia - Polska. Początek 15 października o 21

Relację na żywo można też śledzić na urządzeniach mobilnych

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy H eliminacji MŚ 2014

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje