Reklama

Reklama

El. MŚ 2014: FIFA ukarała polską i angielską federację

PZPN będzie musiał zapłacić 30 tys. franków szwajcarskich, a angielska federacja 10 tys. za incydenty, do których doszło podczas październikowego meczu obu reprezentacji w eliminacjach mistrzostw świata - poinformowała FIFA.

W czasie spotkania na Wembley, które rozegrano 15 października, sympatycy "Biało-czerwonych" zapalili kilkanaście rac, co stanowi naruszenie art. 67 kodeksu dyscyplinarnego FIFA, a jeden z fanów w drugiej połowie wbiegł na murawę.

Angielską federację ukarano za to, że nie zapobiegła tym wydarzeniom.

Londyńska policja zatrzymała 35 Polaków. Powodem największej ilości zatrzymań było posiadanie i użycie rac na stadionie (16 osób).

Wśród 85 tysięcy widzów na słynnym londyńskim stadionie było aż 20 tysięcy polskich fanów. Tak liczna grupa fanów nie pomogła jednak naszym piłkarzom pokonać Anglików. "Biało-czerwoni" porażką 0-2 zakończyli nieudane eliminacje mundialu.

Reklama

Polacy już przed tym spotkaniem stracili szanse na awans.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama