El. MME. Łotwa – Polska 0-1 w pierwszym meczu

Reprezentacja Polski do lat 21 udanie rozpoczęła kwalifikacje do młodzieżowych mistrzostw Europy. Podopieczni Czesława Michniewicza wygrali z Łotwą na wyjeździe 1-0 po bramce Patryka Klimali. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo.

Napastnik Jagiellonii mógł już wcześniej wpisać się na listę strzelców. W 19. minucie znalazł się praktycznie sam na sam z bramkarzem gospodarzy, ale jego strzał z kilku metrów przeszedł obok słupka. Chwilę później było już lepiej. W bramkowej akcji brali udział Bida i Tomczyk, ale to właśnie Klimala dopełnił formalności.

Po dwóch kwadransach polska ekipa uzyskała prowadzenie i to była najlepsza informacja, bo do końca pierwszej połowy działo się już niewiele dobrego.

Po przerwie Łotysze mogli doprowadzić do remisu. W najgroźniejszej sytuacji, w 67. minucie, po szybkim ataku piłka odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Grabarę.

UEFA Euro U-21
2019-09-06 16:00 | Stadion: Zemgales Olimpiskā centra | Widzów: 350 | Arbiter: A. Šehović
Kamil Pestka
21′ Ivo Minkevičs
Jan Sobociński
54′ 80′ Roberts Veips
Sebastian Wiktor Walukiewicz
73′ Jānis Grīnbergs
Kamil Jóźwiak
61′ Dmitrijs Zelenkovs
Patryk Klimala  27′ 67′
73′ Marko Regža
Jakub Jacek Bednarczyk67′
61′ Daņiils Hvoiņickis
Mateusz Piotr Bogusz
Bogdans Samoilovs
Sebastian Milewski79′
80′ Vladislavs Soloveičiks
Bartosz Slisz
73′ Kaspars Kokins
Miłosz Szczepański
73′ 75′ Maksims Toņiševs
Patryk Szysz47′

Z naszej strony ładną akcję przeprowadził Jóźwiak (78.), jednak uderzył niecelnie. W ostatnich dziesięciu minutach było dużo zamieszania pod polską bramką, ale podopieczni trenera Michniewicza utrzymali prowadzenie do końca, zaczynając kwalifikacje z trzema punktami. Jednak w grze polskiej drużyny jest jeszcze wiele do poprawy, a to zwycięstwo na pewno nie było łatwe.