El. MME. Bułgaria U-21 - Polska U21 3-0. Porażka po fatalnej grze Polaków

Reprezentacja Polski U-21 przegrała 0-3 z drużyną Bułgarii. Podopieczni Czesława Michniewicza sprezentowali rywalom dwie bramki, a mecz kończyli w dziesięciu. Czerwoną kartkę ukarany został Karol Fila.

Podopieczni Czesława Michniewicza do spotkania z Bułgarią podchodzili jako liderzy swojej grupy. Reprezentacja Polski U-21 wygrała do tej pory cztery spotkania, a trzech punktów nie zdobyła jedynie w zremisowanym meczu z Rosją. W dzisiejszym spotkaniu Polacy musieli sobie poradzić bez kontuzjowanych Patryka Dziczka i Daniela Ściślaka.

Reprezentanci Bułgarii U-21 spisują się nieco gorzej. Drużyna Aleksandara Dimitrowa zajmuje 3. miejsce w grupowej tabeli, tracąc do Polski pięć punktów. W ostatnim spotkaniu Bułgarzy bezbramkowo zremisowali, a wcześniej okazali się słabsi od Serbów.

Obie drużyny od początku meczu próbowały atakować i już po kilku minutach gry piłkarze stworzyli sobie zagrożenia po stałych fragmentach gry. Lepszą okazję do zdobycia bramki mieli Bułgarzy. W 3. minucie Jan Sobociński sfaulował reprezentanta Bułgarii przed naszym polem karnym i został ukarany żółtą kartką. Po strzale rywali Polaków zrobiło się spore zamieszanie przed bramką, lecz na szczęście piłka nie znalazła drogi do siatki.

Podopieczni Michniewicza mogli odpowiedzieć w 8. minucie meczu. Patryk Klimala ładnie urwał się boczną strefą boiska, jednak nie był w stanie oddać precyzyjnego strzału. Napastnik Jagiellonii został dogoniony defensora gospodarzy przez Ivana Turitsowa.

Pierwszy kwadrans meczu nie mógł podobać się skromnej publiczności zgromadzonej na stadionie w Sofii. Piłkarze próbowali kreować grę, ale zdecydowanie brakowało im konkretów. Na naprawdę groźne uderzenie musieliśmy poczekać aż do 24. minuty meczu. Marcin Listkowski oddał mocny strzał z dystansu. Piłka szybowała wprost do bramki, lecz ładną paradą zatrzymał ją bramkarz gospodarzy.

Więcej wiadomości o reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski nie przeważała, jednak miała więcej okazji pod bramką rywali. W 29. minucie groźnie z zrzutu rożnego zagrał Kamil Jóźwiak. Do piłki doskoczył niepilnowany Sebastian Walukiewicz i pomylił się w bardzo dobrej sytuacji.  Po strzale zawodnika Cagliari Polacy nieco się obudzili.

Pod koniec pierwszej części gry dobrą indywidualną akcją popisał się Jóźwiak. Pomocnik Lecha Poznań popędził w stronę pola karnego, nie dał sobie odebrać piłki i oddał strzał. Niestety w sam środek bramki, po którym pewnie interweniował Daniel Naumow.

Niewykorzystana okazja zemściła się bardzo szybko. Najpierw Kaloyan Krastew trafił w poprzeczkę, jednak po chwili piłka wpadła do bramki. Bułgarzy wykorzystał błąd Kamila Pestki. Futbolówkę po nieudanym wyrzucie z autu przejął Ivanow. Zawodnik gospodarzy podał do Tonislawa Yordanowa, a ten płaskim strzałem pokonał Grabarę.

Drużyna Michniewicza niezbyt dobrze weszli w drugą połowę meczu. W 51. minucie Ivanow otrzymał precyzyjne podanie z lewej strony od Lachezara Kotewa. Napastnik gospodarzy wykorzystał złe ustawienie dwójki polskich stoperów, znalazł się w sytuacji sam na sam i dopełnił formalności.

Polacy mogli złapać kontakt już po chwili. Walukiewicz ponownie znalazł się w dobrej sytuacji. Tym razem uderzył za mocno i piłka poszybowała nad poprzeczką. Swojej szansy po stałym fragmencie gry nie wykorzystał również Robert Gumny. Przemysław Płacheta dobrze dośrodkował w pole karne, jednak strzał obrońcy chybił celu.

Bułgarzy byli o wiele skuteczniejsi i bezwzględnie punktowali reprezentację Polski. W 61. minucie spotkania Ivanow wykorzystał indywidualną akcję i strzałem pod poprzeczkę drugi raz pokonał Grabarę. Podopieczni Michniewicza sami pogarszali swoją sytuację. Płacheta nie wykorzystał błędu błędu rywali, a Karol Fila otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji musiał opuścić boisko.

Po zdobyciu trzeciej bramki podopieczni Dimitrowa całkowicie kontrolowali przebieg spotkania. W 78. minucie Ivanow oddał kolejny strzał na bramkę, który pewnie wyłapał Grabara.

"Biało-czerwoni" próbowali zagrozić w końcówce, jednak ich nieco chaotyczne akcje nie były w stanie przebić obrony gospodarzy. Porażka drużyny Michniewicza oznacza, że Polska spadła na drugie miejsce w grupie. Rosja wygrała bowiem spotkanie z Łotwą i lideruje w tabeli z jednym punktem przewagi.

Kamil Grabara
34′ Andrea Hristov
Jan Sobociński3′
53′ 90′ Lachezar Kotev
Sebastian Wiktor Walukiewicz
90′ Ivaylo Naydenov
Maciej Ambrosiewicz46′
Angel Stefanov Lyaskov
Mateusz Piotr Bogusz68′
 51′, 61′ 84′ Stanislav Ivaylov Ivanov
Kamil Jóźwiak72′
76′ Kaloyan Krastev
Marcin Listkowski46′
 43′ 90′ Tonislav Yordanov Yordanov
Patryk Klimala50′ 74′
Ivan Dyulgerov
Marcin Bułka
90′ Stefan Gavrilov
Przemysław Wiśniewski
Ilian Ilianov Iliev
Bartosz Bida68′
90′ Dominik Ivilin Yankov
Sebastian Kowalczyk46′
Asen Rumenov Chandarov
Sylwester Lusiusz72′
90′ Svetoslav Svetlozarov Kovachev
Jakub Moder
Ivan Angelov Tilev
Przemysław Płacheta46′
76′ Martin Yankov Minchev