Reklama

Reklama

El. ME U17 - Polacy powalczą o awans w Grodzisku Wielkopolskim

Białoruś, Grecja i Irlandia będą rywalami polskich piłkarzy w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy U17, który w sobotę rozpocznie się w Grodzisku Wielkopolskim i Wronkach. Awans wywalczy zwycięzca, a dużą szansę ma drużyna, która zajmie drugie miejsce.

"Biało-czerwoni" do decydującej fazy eliminacji przygotowują się w Grodzisku Wielkopolskim. Z powodu kontuzji selekcjoner reprezentacji Robert Wójcik musiał dokonać drobnych korekt w składzie.

- Na zgrupowanie nie przyjechali Przemysław Mystkowski i Sebastian Kowalczyk, obaj dobrze spisywali się w ostatnich meczach. Wielka szkoda, że ich nie ma, ale musimy sobie poradzić bez nich - powiedział trener.

Sztab szkoleniowy dysponuje dokładnym materiałem wideo z meczów rywali. Jak podkreślił Wójcik, rywale są bardzo wymagający.

- Białorusinów, naszych pierwszych przeciwników, cechuje wielka odwaga i determinacja. Często grają z kontry, mają groźnych napastników i jak to się przysłowiowo mówi, nogi nie odstawiają - przyznał.

Reklama

Trener wysoko ocenił też pozostałe reprezentacje. - Irlandczycy to zdeterminowany zespół, wysoko gra pressingiem, zaawansowany technicznie. 80 procent zawodników gra w Anglii. Grecy z kolei, jak przystało na południowców, są mocni fizycznie, bardziej rozwinięci biologicznie od naszych piłkarzy. Sporo zawodników jest dobrze wyszkolonych. To jednak my musimy stanąć na wysokości zadania i zachować jakość gry, jaką ostatnio pokazywaliśmy - podsumował.

Mistrzostwa Europy 17-latków rozegrane zostaną w dniach 6-22 maja w Bułgarii. Po raz pierwszy weźmie w nich udział 16 drużyn (dotychczas rywalizowało osiem reprezentacji). Oprócz gospodarza, wystąpią w nich zwycięzcy ośmiu grup eliminacyjnych oraz siedem zespołów z drugich miejsc z najlepszym bilansem (do niego liczą się rezultaty meczów tylko z drużyną z pierwszego i trzeciego miejsca).

Najlepszym wynikiem polskich piłkarzy w ME U17 jest brązowy medal wywalczony w Słowenii w 2012 roku.

Wszystkie mecze "Biało-czerwonych" odbędą się Grodzisku Wielkopolskim, a pozostałe spotkania - we Wronkach. Wstęp na cały turniej jest bezpłatny.

Program meczów:

sobota

Polska - Białoruś (Grodzisk Wlkp., godz. 17.30)

Irlandia - Grecja (Wronki, 12.00)

poniedziałek

Polska - Grecja (Grodzisk Wlkp., 18.00)

Białoruś - Irlandia (Wronki, 12.00)

czwartek

Irlandia - Polska (Grodzisk Wlkp., 18.00)

Grecja - Białoruś (Wronki, 18.00)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje