Reklama

Reklama

El. ME U-21. Maciej Stolarczyk powołał zawodników z klubów zagranicznych

​Maciej Stolarczyk powołał zagranicznych piłkarzy do reprezentacji Polski U-21 na listopadowe mecze młodzieżowej kadry narodowej. Uznanie w oczach selekcjonera uzyskał między innymi Nicola Zalewski z AS Roma.

Powołanie dla Nicoli Zalewskiego oznacza, że Polak nie będzie mógł podobnego zaszczytu doznać, jeśli chodzi o pierwszą reprezentację. Grający w rzymskim klubie Zalewski we wrześniu debiutował u Paulo Sousy w seniorskiej kadrze narodowej w meczu przeciwko San Marino.

Oprócz wspomnianego Zalewskiego z występujących na co dzień za granicą młodych Polaków powołania otrzymali: Adrian Benedyczak z Parmy, Mateusz Bogusz z Ibizy, Michał Karbownik z Olympiakosu i Jakub Kiwior ze Spezii. Zabrakło kontuzjowanego Sebastiana Walukiewicza z Cagliari.

Polska U-21. Eliminacje do mistrzostw Europy. Kolejne mecze z Niemcami i Łotwą

Reprezentant Polski kontuzjowany tuż przed meczem. Nie mógł grać

Reklama

Polska reprezentacja do lat 21 zmierzy się w ramach eliminacji do mistrzostw Europy na wyjeździe z Niemcami (12 listopada) i w Krakowie z Łotwą (16 listopada). W tabeli grupy B podopieczni Stolarczyka zajmują trzecie miejsce, za Niemcami i Izraelem.

Turniej finałowy zostanie rozegrany w 2023 roku w Gruzji oraz Rumunii. Oprócz gospodarzy wystąpią w nim na pewno zwycięzcy dziewięciu grup oraz najlepsza reprezentacja z drugich pozycji. Pozostałe ekipy z tych miejsc zagrają w barażach o uczestnictwo w imprezie.

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy