Reklama

Reklama

El. ME 2020. Damian Kądzior: W Macedonii czeka nas pełny stadion

- Kapitan Dinama Zagrzeb Arijan Ademi powiedział mi, że reprezentacja Macedonii Północnej bardzo mobilizuje się na mecz z nami - przyznał piłkarz reprezentacji Polski i mistrza Chorwacji Damian Kądzior. "Biało-Czerwoni" zagrają z drużyną z Bałkanów 7 czerwca w Skopje.

W czwartek w Warszawie rozpoczęło się zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski przed meczami eliminacyjnymi mistrzostw Europy 2020 z Macedonią Północną i Izraelem (10.06 w Warszawie).

- Jestem wypoczęty, ponieważ w maju nie grałem dużo. Ten odpoczynek mi się przydał, bo mam za sobą ciężki sezon. Rozegrałem sporo meczów i jestem z tego zadowolony - powiedział Kądzior.

Kapitanem Dinama Zagrzeb jest Arijan Ademi, który od 2014 roku jest reprezentantem Macedonii Północnej (ma za sobą trzy mecze w seniorskiej reprezentacji Chorwacji).

Reklama

- Arijan mówił mi, że nasi najbliżsi rywale bardzo mobilizują się na spotkanie z nami. Na pewno będą chcieli korzystnie pokazać się na tle najmocniejszej drużyny w grupie. Mówił, że na naszym meczu na pewno będzie pełny stadion. Kibice i piłkarze nie mogą się doczekać meczu z nami, bo jesteśmy najlepszym zespołem w tej grupie. Wiem, że jest tam duża mobilizacja, ale nasz zespół dysponuje większą jakością i wierzę, że przywieziemy trzy punkty - przyznał Kądzior.

To pierwsze tak długie zgrupowanie, odkąd reprezentację Polski prowadzi Jerzy Brzęczek.

- Wszyscy liczymy na owocną pracę. Do tej pory zazwyczaj spotykaliśmy się w poniedziałek, a już w czwartek graliśmy mecz. Zawsze tego czasu na treningi było mało. Teraz będziemy mieli czas, aby pokazać się trenerowi - przyznał.

Po dwóch kolejkach eliminacji Euro 2020 biało-czerwoni z sześcioma punktami prowadzą w grupie G. Po cztery mają najbliżsi rywale Polaków: reprezentacje Macedonii Północnej i Izraela.

- Ostatni mecz z Łotwą pokazał, że każde spotkanie w tej grupie będzie ciężkie. Jesteśmy faworytem najbliższych, ale musimy pokazać to na boisku. Eliminacje są długie i za każdym razem musimy zdobywać punkty - podkreślił Kądzior.

 W poprzedniej kolejce Izrael pewnie pokonał u siebie Austrię 4:2.

- Na pewno reprezentacja Izraela w meczu z Austrią pokazała się z dobrej strony. Izrael dysponuje dużą siłą ofensywną i strzela dużo goli. Póki co jednak musimy się skupić na meczu w Skopje. Na wyjeździe na pewno będzie to ciężkie spotkanie - zakończył Kądzior.

Do najbliższych meczów reprezentacja Polski przygotowuje się na boiskach KS ZWAR i Polonii Warszawa. W czwartek o godz. 11.30 polscy piłkarze wylecą do Skopje, gdzie dzień później zagrają z Macedonią Północną. Bezpośrednio po meczu zaplanowany jest powrót do Warszawy, gdzie w poniedziałek (10 czerwca) na PGE Narodowym rozegrany zostanie mecz z Izraelem.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL