El. ME 2016 - grali kadrowicze Adama Nawałki

Piłkarze powołani przez Adama Nawałkę na mecz eliminacji ME 2016 z Irlandią w Dublinie nie byli tak skuteczni w klubach jak w poprzedni weekend. Bramki zdobyli tylko kadrowicze powołani dodatkowo w niedzielę wieczorem - Krzysztof Mączyński i Michał Kucharczyk.

Przed tygodniem Robert Lewandowski (Bayern Monachium) i Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) strzelili po dwa gole dla swoich klubów, jednak tym razem nie powiększyli dorobku strzeleckiego.

W niedzielnym spotkaniu Lecha Poznań z Legią Warszawa (2-1) kontuzji w doliczonym czasie doznał powołany przez trenera Nawałkę zawodnik gości Michał Żyro.

W niedzielę wieczorem selekcjoner zdecydował o dodatkowym włączeniu do kadry Krzysztofa Mączyńskiego (Guizhou Renhe) i legionisty Michała Kucharczyka, będących dotychczas na liście rezerwowych. Obaj w weekend zdobyli po jednym golu dla swoich klubów.

Mecz eliminacji mistrzostw Europy z Irlandią w Dublinie odbędzie się 29 marca o godz. 20.45.

Występy kadrowiczów Adama Nawałki w klubach:

bramkarze

Artur Boruc (Bournemouth) - cały mecz z Middlesbrough (3-0)

Łukasz Fabiański (Swansea) - cały mecz z Aston Villa (1-0)

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - na ławce rezerwowych z Newcastle United (2-1)

obrońcy

Thiago Cionek (Modena) - cały mecz z Vicenzą (1-2)

Kamil Glik (AC Torino) - cały mecz z Parmą (2-0)

Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) - cały mecz z Górnikiem Zabrze (1-0)

Rafał Janicki (Lechia Gdańsk) - cały mecz i żółta kartka z Górnikiem Zabrze (1-0)

Grzegorz Wojtkowiak (Lechia Gdańsk) - cały mecz z Górnikiem Zabrze (1-0)

Marcin Komorowski (Terek Grozny) - cały mecz z Kubaniem Krasnodar (0-1)

Paweł Olkowski (FC Koeln) - do 58. minuty z Werderem Brema (1-1)

Łukasz Szukała (Al-Ittihad) - cały mecz z Al-Khaleej (1-0)

pomocnicy

Maciej Gajos (Jagiellonia Białystok) - cały mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała (0-1)

Michał Żyro (Legia Warszawa) - do 90+5. minuty i żółta kartka z Lechem Poznań (1-2)

Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa) - cały mecz z Lechem Poznań (1-2)

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) - z powodu kartek nie grał z Villarrealem (2-0)

Karol Linetty (Lech Poznań) - cały mecz z Legią Warszawa (2-1)

Sebastian Mila (Lechia Gdańsk) - do 90+1. minuty z Górnikiem Zabrze (1-0)

Sławomir Peszko (FC Koeln) - do 73. minuty z Werderem Brema (1-1)

Maciej Rybus (Terek Grozny) - cały mecz z Kubaniem Krasnodar (0-1)

Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - cały mecz, gol i żółta kartka z Lechem Poznań (1-2)

Krzysztof Mączyński (Guizhou Renhe) - cały mecz i gol z Shanghai Shenxin (2-1)

napastnicy

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - cały mecz z Borussią Moenchengladbach (0-2)

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) - od 76. minuty i żółta kartka z ADO Den Haag (1-0)