Reklama

Reklama

El. Euro 2020. Polska kadra odpoczywa

Polscy piłkarze po pokonaniu w Skopje Macedonii 1-0 w eliminacjach Euro 2020 wrócili w nocy do kraju. Ci, którzy grali co najmniej 45 minut, w sobotę odpoczywali. W poniedziałkowym meczu z Izraelem w Warszawie "Biało-Czerwoni" wystąpią w nowych, jubileuszowych koszulkach.

Kadrowicze trenera Jerzego Brzęczka, jak powiedział PAP rzecznik prasowy reprezentacji i PZPN Jakub Kwiatkowski, wylądowali o godz. 3 w nocy w Modlinie, a kilkadziesiąt minut później dotarli do swojego hotelu w Warszawie. W sobotnie przedpołudnie, od godz. 11.30, część zawodników wzięła udział w tzw. treningu wyrównawczym na boisku KS ZWAR.

- Zajęcia były tylko dla tych piłkarzy, którzy nie grali w Skopje bądź pojawili się na boisku w trakcie trwania drugiej połowy, mówię o Macieju Rybusie i Jacku Góralskim. Ci, którzy występowali co najmniej 45 minut, w sobotę odpoczywali - powiedział Kwiatkowski i dodał, że nikt z piłkarzy nie narzeka na urazy.

Reklama

W godzinach popołudniowych zawodnicy mieli wolne, a na godz. 19 zaplanowano kolację, na którą przyjedzie prezes Polskiego Związku Piłki Zbigniew Boniek.

- Podczas kolacji prezes wręczy piłkarzom oraz członkom sztabu nowe koszulki, przygotowane z okazji jubileuszu stulecia PZPN - przyznał rzecznik prasowy.

Koszulki są podzielone pionowo na dwie części - połowa jest biała, a połowa czerwona. W nowym trykocie zagrają już w poniedziałkowym meczu z Izraelem.

Jak będzie w kolejnych spotkaniach w tym jubileuszowym dla PZPN roku? Polscy piłkarze będą mogli występować w tych koszulkach tylko w meczach z rywalami, którzy nie grają na czerwono; oprócz Izraela możliwe to będzie np. w spotkaniach ze Słowenią.

W niedzielę zespół Brzęczka przeprowadzi oficjalny trening na PGE Narodowym, gdzie następnego dnia o godz. 20.45 rozpocznie mecz z Izraelem.

Po trzech spotkaniach w grupie G eliminacji mistrzostw Europy Polacy mają komplet punktów i żadnej straconej bramki. Wiceliderem jest Izrael - 7 pkt.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy