Reklama

Reklama

El. Euro 2020. Macedonia Północna - Polska. Kamil Glik: Zwycięstwa nas nie uśpiły

- Zwycięstwa dodały nam wiary, otuchy, ale na pewno nie uśpiły - zapewnił filar obrony reprezentacji Polski Kamil Glik podczas ostatniej konferencji prasowej przed meczem eliminacji Euro 2020 z Macedonią Północną w Skopje (piątek 7 czerwca godz. 20.45).

Zapraszamy na tekstową relację na żywo z tego meczu

Tutaj znajdziesz relację na żywo na urządzenia mobilne

Kamil Glik stracił pierwsze treningi z powodu urazu.

- Z moim ścięgnem Achillesa jest już lepiej. Miałem lekkie problemy jeszcze w klubie. Przez pierwsze dwa dni podczas zgrupowania reprezentacji nie mogłem trenować i przechodziłem zabiegi. W poniedziałek wszedłem już w trening i czułem się dobrze. Jestem do dyspozycji trenera - zapewnił.

Reklama

W Skopje, podobnie jak w Polsce, panują upały. - Każdy woli grać, jak jest umiarkowana temperatura, taka koło 20 stopni, ale nie mamy na to wpływu i trzeba się dostosować do warunków - uciął Glik.

Jeden z macedońskich dziennikarzy poprosił Glika o ocenę szans reprezentacji Macedonii Północnej na awans.

- Nasza grupa eliminacyjna jest dość wyrównana. Nie przez przypadek Macedonia zdobyła już cztery punkty. Przyjechaliśmy tutaj z nastawiając się na ciężki mecz - powiedział Kamil Glik.

Obrońca naszej reprezentacji nie chciał typować, które drużyny zajmą dwa pierwsze miejsca na finiszu rozgrywek. - Nie wiem. Jesteśmy dopiero na początku przygody z tymi eliminacjami. Mam nadzieję, że na szczycie będzie reprezentacja Polski, ale tutaj może się sporo wydarzyć. Może być walka do końca - stwierdził.

Konferencja prasowa rozpoczęła się z poślizgiem, bo "Biało-Czerwoni" z opóźnieniem przylecieli do Skopje z powodu awarii samolotu. Wylot opóźnił się o dwie godziny. Spotkanie el. ME 2020 odbędzie się w piątek o godz. 20.45 na stadionie Tose Proeskiego.

MZ

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy G

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama