Reklama

Reklama

Dziś mecz ostatniej szansy - Polska zagra z Czarnogórą

Choć po meczu z Czarnogórą do zakończenia eliminacji pozostaną polskim piłkarzom trzy spotkania, to tylko zwycięstwo w piątkowy wieczór przedłuży ich nadzieje na awans do mistrzostw świata. Trener Waldemar Fornalik zapewnia, że jego zespół na wygraną stać. Mecz rozpocznie się o godz. 20.45. Transmisja w TVP1 i Polsacie Sport.

Zapraszamy na relacje NA ŻYWO z meczów Polska - Czarnogóra i San Marino - Polska

Relacje z meczów dla urządzeń mobilnych

- Wszyscy wiemy, jaka jest ranga tego spotkania. Tylko wygrana przedłuży nasze nadzieje na awans do brazylijskiego mundialu. Bardzo nam na tym zwycięstwie zależy i jestem przekonany, że nas na nie stać - powiedział selekcjoner.

Wtórują mu zawodnicy. - Mecz z Czarnogórą traktujemy jakby to był nasz finał - uważa Łukasz Szukała, niedawny debiutant, który ma szansę po raz pierwszy zagrać w meczu o punkty.

Reklama

Polska zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli grupy H kwalifikacji. W sześciu spotkaniach wywalczyła dziewięć punktów, o dwa mniej niż Ukraina, trzy niż Anglia, a prowadząca w grupie Czarnogóra ma pięć więcej, jednak po siedmiu występach.

Sytuacja rywali wygląda zatem lepiej, ale i oni mają jasny cel.

- Zdajemy sobie sprawę, że Polacy muszą wygrać, że dla nich to mecz ostatniej szansy. Ale chcemy awansować do MŚ, więc też interesują nas tylko trzy punkty. Przyjechaliśmy do Warszawy wygrać - podkreślił ich szkoleniowiec Branko Brnović.

Będzie to druga potyczka tych zespołów. We wrześniu ubiegłego roku na inaugurację kwalifikacji był remis 2-2.


W piątkowy wieczór (początek gry o godz. 20.45) na trybunach Stadionu Narodowego zasiądzie co najmniej 44 tysięcy kibiców, bo tyle biletów zostało sprzedanych do czwartku. Wśród nich będzie milionowy gość, odwiedzający w tym roku ten obiekt.

Podczas Mazurka Dąbrowskiego fani podnosząc do góry przygotowane przez PZPN kartony ułożą wielką białą-czerwoną flagę.

W innych piątkowych spotkaniach grupy H zdecydowanie łatwiej wskazać faworyta - we Lwowie Ukraina podejmie San Marino, a w Londynie Anglia zmierzy się z Mołdawią.

Sprawdź sytuację w grupie H!

Wygramy mecz ostatniej szansy?

Zmiana organizacji ruchu w dniu meczu Polska-Czarnogóra

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama